10 / Лютий, 2020

5 лютого 2020 року на засіданні Кабінету Міністрів України під головуванням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука було ухвалено два важливих у сфері освіти для органів місцевого самоврядування рішення:

  • Затвердження Урядом проєкту Указу Президента України «Про затвердження Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі». Так, відповідно до цього нормативно-правового акта буде забезпечено комфортні та здорові умови навчання в закладах освіти, а також сформовано освітнє середовище, що забезпечить оволодіння учнями компетентностями, необхідними для життя, формування культури безпечної та здорової поведінки. Йдеться про посилення здоров’язбережувального складника змісту навчання, забезпечення якості харчування дітей, покращення медичного обслуговування учнів та педагогів, забезпечення психологічного комфорту в закладах освіти тощо.
  • Розпорядження Кабінету Міністрів України від 05 лютого 2020 року «Про реалізацію пілотного проекту щодо фінансування професійної (професійно-технічної) освіти». Акт підготовлений на виконання абзацу третього пункту 201 розділу VІ «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України, згідно з яким міста обласного значення - обласні центри, об’єднані територіальні громади, у складі яких є місто обласного значення - обласний центр приймають рішення про передачу коштів на здійснення видатків на підготовку кадрів на умовах регіонального замовлення обласній раді (в обсягах, що визначаються пропорційно кількості учнів, місцем реєстрації яких є місто обласного значення - обласний центр (об’єднана територіальна громада, у складі якої є місто обласного значення - обласний центр), з розрахунку розміру середніх витрат на одного учня та затверджують у міському бюджеті обсяги міжбюджетних трансферів з міського бюджету (міста обласного значення - обласного центру, бюджету об’єднаної територіальної громади, у складі якої є місто обласного значення - обласний центр) обласному бюджету. Таким чином, фінансування закладів професійної (професійно-технічної) освіти здійснюватиметься в межах регіонального замовлення з обласних бюджетів. У пілотному проекті візьмуть участь три області: Вінницька, Одеська та Сумська. Звертаємо увагу, що пілотний проект триватиме з 1 вересня 2020 року по 31 грудня 2021 року.

Нагадуємо, Асоціація міст України погодила реалізацію цього проєкту, що мав розпочатись із 1 січня 2020 року, у той же час в остаточній редакції акта початок пілоту перенесено на 1 вересня 2020 року.

Аналітичний центр АМУ

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)