28 / Березень, 2019

27 березня Уряд ухвалив постанову, яка передбачає продовження зниженого обов’язкового рівня розрахунків за попередній період для отримання права на постачання газу до 1 травня 2019 року. Позицію Асоціації міст України на засіданні Уряду представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
Нагадаємо, постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2018 р. № 942 «Про внесення змін до постанов Кабінету міністрів України від 18 червня 2014 р. № 217 і від 19 жовтня 2018 р. № 867», були затверджені тимчасові умови постачання природного газу тепловиробникам для потреб населення. Цими умовами передбачалося, що до 1 квітня 2019 року вимога до обов’язкового рівня розрахунків за попередній період для отримання права на постачання газу зменшена з 90% до 78%, а для теплопостачальних підприємств, що знаходяться під управлінням Фонду державного майна України - до 60%.
Відповідно, враховуючи складний фінансово-економічний стан підприємств теплопостачання, який викликаний невідшкодованою заборгованістю держави з різниці в тарифах, зростанням заборгованості населення за отримані послуги, заборгованістю держави з пільг та субсидій, починаючи з 1 квітня 2019 року переважна більшість виробників тепла повинна була залишитися без природного газу. Таким чином, споживачам могли б припинити гаряче водопостачання, а також надання послуги з централізованого опалення, що є неприпустимим, особливо враховуючи мінливість погодних умов.
Асоціація міст України послідовно відстоювала необхідність продовження дії пом’якшеного режиму постачання природного газу підприємствам теплопостачання та вітає це рішення Уряду.
 
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)