10 / Квітень, 2019
10 квітня 2019 року, відбулось засідання Уряду під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Позицію Асоціації міст України представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
Під час засідання Уряд розглянув та прийняв два важливих у галузі освіти для органів місцевого самоврядування рішення:
Постановою пропонується затвердити Порядок організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти, зокрема йдеться про кількість дітей в інклюзивних групах, специфіку надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг та перелік документів щодо зарахування дітей із особливими освітніми потребами до інклюзивних груп.
Прийняття цього нормативно-правового акта дозволить засновникам укомплектовувати групи в закладах дошкільної освіти відповідно до чинного законодавства.
Постановою пропонується розподілити 50 млн грн. з державного бюджету обласним бюджетам та бюджетам міст-обласних центрів на оновлення матеріально-технічної бази. Йдеться передусім про відкриття на базі закладів професійно-технічної освіти навчально-практичних центрів відповідно до визначених професій на нараді, що відбулась 17 січня 2019 року у Міністерстві освіти і науки України за участі Асоціації міст України. Зауважуємо, що під час наради аналітик АМУ Людмила Мозгова звернулась до Першого заступника Міністра освіти і науки України Павла Хобзея із проханням посилити контроль за обласними державними адміністраціями щодо справедливого розподілу цих коштів між закладами професійно-технічної освіти.
У результаті наради пропозицію АМУ було враховано і містам-обласним центрам передбачено 21,1 млн грн, що складає 42% від загального обсягу виділених коштів.
"Асоціація міст України дякує Уряду за посилення спроможності бюджетів міст-обласних центрів. Така підтримка дозволить не тільки оновити матеріально-технічну базу закладів професійної освіти, а й відкрити на їх базі сучасні навчально-практичні центри", - наголосив Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.  
Нагадуємо, що раніше Асоціація міст України листом № 5-36 від 23.01.2019 року погодила перелік професій, на базі яких відкриватимуться ці навчально-практичні центри.
Аналітичний центр АМУ
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)