16 / Квітень, 2019

У Верховній Раді України зареєстрували проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення захисту педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників» (реєстр. № 10214 від 10.04.2019 року). Законопроект підписали 26 народних депутатів України.

У пояснювальній записці зазначено, що педагоги потребують правового захисту. Наголошується, що Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу» № 2657-VIII від 18.12.2018 року не захищає педагогів від осіб, які не є учасниками освітнього процесу. Зокрема, цей закон не надає додаткового захисту педагогів, наприклад, від батьків учнів.

Законопроектом пропонується встановити додаткові гарантії педагогічним, науково-педагогічним та науковим працівникам щодо поваги до особистості, честі та гідності, справедливого і шанобливого ставлення до них з боку учасників освітнього процесу та інших осіб, запровадити адміністративну відповідальність за вчинення щодо таких осіб погроз, образ, переслідування, фізичного насильства (передбачено штраф від 5100 грн до 20400 гривень). Також пропонується встановити адміністративну відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів у закладах освіти (передбачено штраф від 10200 грн до 20400 гривень).

Автори законопроекту стверджують, що його прийняття надасть можливість підвищити захищеність і соціальний статус педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників, а також сприятиме створенню безпечного освітнього середовища.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)