20 / Квітень, 2017
Сьогодні, 20 квітня, у Верховній Раді розпочав роботу дводенний практикум із галузевої законотворчості та адвокасі за напрямом «Освіта» для фахівців органів місцевого самоврядування. Захід організовано Асоціацією міст України разом з Апаратом Верховної Ради України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)».
До практикуму долучилися міські голови, заступники голів та секретарі місцевих рад, керівники та спеціалісти органів управління освітою.
Захід відкрили заступник керівника Управління по зв’язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради Валентина Рудковська та Виконавчий директор Асоціації міст України Мирослав Пітцик. Модерує практикум експерт АМУ з питань освіти Людмила Мозгова.
 
   
Головний консультант Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради Інна Бикова ознайомила учасників практикуму із законодавчою процедурою та правилами оформлення проектів законів.
Про особливості здійснення експертизи законопроектів доповіла головний науковий консультант відділу з гуманітарних і міжнародних питань, гармонізації законодавства з країнами ЄС та захисту прав людини Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради Марія Лубська.
 
 
Далі у програмі практикуму – круглий стіл, в якому візьмуть участь представники Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки, Міністерства освіти і науки, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, Департаменту освіти і науки, молоді і спорту Київської міської державної адміністрації, були обговорені питання управління освітою.
У кінці першого дня практикуму учасників очікує екскурсія сесійним будинком Верховної Ради України.
21 квітня, у другий день практикуму, його учасники ознайомляться з організацією навчально-виховного процесу у дошкільному навчальному закладі №791 м. Києва.
Захід продовжиться у приміщенні Асоціації міст України. Аналітики АМУ ознайомлять учасників з питаннями лобіювання корпоративних інтересів територіальних громад у законотворчому процесі, особливостями підготовки законопроектів, та розкажуть про ВЕБ-інструментарій розробки законодавства на сайті АМУ.
Нагадаємо, вже другий рік поспіль у рамках проекту USAID ПУЛЬС Асоціація міст України спільно з Апаратом Верховної Ради України проводить серію навчальних заходів-практикумів із розробки законодавства для посадових осіб органів місцевого самоврядування. Мета таких зустрічей – вивчення базових принципів законотворчої роботи та законодавчого процесу, отримання практичних знань і навиків із розробки проектів нормативно-правових актів та супровідних документів, ознайомлення з роботою Верховної Ради України. Учасники практикуму визначаються на конкурсній основі з числа місцевих посадовців із громад-членів АМУ, а після проходження навчання отримують сертифікати.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)