03 / Липень, 2019

У Міністерстві освіти і науки хочуть прив’язати надбавку за престижність до посадового окладу вчителів, зробивши її фіксованою. Про це розповіла Міністер освіти і науки України Лілія Гриневич в інтерв’ю Високому замку.

На 2020 рік готуємо постанову Кабінету Міністрів, яка виробляє нову систему нарахування зарплатні педпрацівників. Плануємо скасувати єдину тарифну сітку. Щоб надбавка за престижність професії, наприклад, увійшла у посадовий оклад, який є фіксованим“, – сказала Гриневич.

Зараз розмір надбавок регулює постанова уряду від 23 березня 2011 року №373, яка встановлює їх на рівні не менше 5% (для педагогів НУШ – не менше 20%) та не більше 30% від посадового окладу педагогів.

Раніше в інтерв’ю “Новій українській школі” Гриневич розповіла, що міністерство готує реформу оплати праці вчителів. Ця реформа передбачає щорічний план підвищення зарплатні вчителя до трьох мінімальних зарплат з 2023 року, як передбачено в Законі України “Про освіту”.

У 2019 році зарплатня вчителів зросла на 9%. Середня зарплатня в сфері освіти у березні цього року склала 7,6 тисячі гривень.

Також у МОН стверджують, що поки держава не може збільшити посадовий оклад учителів до 3 мінімальних зарплат.

Джерело

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)