05 / Травень, 2020

В рамках проєкту «Налагодження якісного співробітництва між міськими та сільськими/селищними територіальними громадами», що реалізується Асоціацією міст України спільно з Програмою «U-LEAD з Європою», Івано-Франківська міська і Ямницька сільська територіальні громади працюють над налагодженням партнерства. Єдність цих громад пов’язана не тільки із територіальною близькістю, а і з наявністю великих інфраструктурних об’єктів, що становлять спільний інтерес для обох сторін.

5 травня в цих громадах відбулися установчі зустрічі. Їх завдання полягало в тому, щоб представити цілі та мету проєкту, очікувані результати, календарний план заходів, норми чинного законодавства про співробітництво територіальних громад. Зокрема, на зустрічі обговорювалися кращі практики укладання та реалізації договорів про співробітництво громади в Україні, можливі тематичні напрямки підготовки меморандуму і написання проєкту.
Ініціюючи міжмуніципальне співробітництво, Івано-Франківський міський голова, голова Івано-Франківського РВ АМУ Руслан Марцінків відзначив такі пріоритети, як розвиток співробітництва  у економічній і екологічній сфері. Така співпраця сприятиме розвитку громад-партнерів та створюватиме умови для покращення комфортності проживання, надання якісних послуг.
У вступному слові на установчій онлайн-зустрічі Ямницької сільської ОТГ сільський голова Роман Крутий закцентував увагу на можливостях, які відкриває співробітництво для обох громад у контексті досягнення Цілей сталого розвитку.  Мова йде як про ефективне управління комунальними підприємствами, що є питанням номер один в забезпеченні екологічної безпеки цих громад, так  і про пошук розвитку соціальних проєктів, які принесуть користь жителям обох громад.
Начальник управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Надія Кромкач на установчій зустрічі Івано-Франківської міської ОТГ зазначила, що практика приєднанням до міста сільських територій дала поштовх до пошуку шляхів забезпечення сталого розвитку цих територій. А відтак, можливість тісної співпраці з успішною Ямницькою сільською громадою дасть можливість ознайомитися з досвідом розвитку сільських територій  і спільно напрацювати можливі шляхи розвитку.
Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення АМУ Юрій Стефанчук наголосив на тому, що даний проєкт є підтвердженням високого авторитету Асоціації міст України серед міжнародних партерів, які підтримують процес децентралізації в Україні. Така співпраця щодо налагодження міжмуніципального співробітництва - це формування платформи, яка може стати основою подальшої співпраці в умовах міської агломерації.
На завершення двох установчих зустрічей експерт проєкту Андрій Деркач окреслив завдання, які повинні зробити громади, а саме: прийняти розпорядження про створення робочих груп та підготувати пропозиції до напрямків співробітництва, тематики проєктів згідно підготовлених аналітичних форм.
Наступна зустріч у кожній громаді відбудеться 13 травня 2020 року.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)