19 / Вересень, 2019
19 вересня у Рівному розпочалося дводенне засідання Секції АМУ з питань житлово-комунального господарства.
Захід проводиться в рамках в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники – 40  представників органів місцевого самоврядування з усієї України, серед яких заступники міських голів, керівники  управлінь ЖКГ та комунальних підприємств.
Модерує засідання Секції аналітик АМУ з питань ЖКГ Олег Гарник.
 
Рівненський міський голова Володимир Хомко відкрив захід та привітав учасників. Він звернув увагу на проблемні питання не лише для Рівного, а й практично усіх міст України: "Ми маємо екологічну проблему. Адже і досі сміття просто вивозять на полігон, у той час як у місті Рівне є збудований сміттєпереробний завод. Але він не працює через правові колізії. Держава має допрацювати ці питання, щоб усі знали який діє механізм. Не менш проблемне питання для нас це міський громадський транспорт. Тому нині ми працюємо над тим, як вдосконалити транспортну систему міста."  Володимир Хомко навів приклади, як ці проблеми вирішуються у європейських містах.
Голова секції АМУ з питань житлово-комунального господарства, заступник Криворізького міського голови Олександр Катриченко привітав колег з інших міст та окреслив мету та завдання засідання Секції АМУ з питань ЖКГ.
Аналітик АМУ Олег Гарник наголосив, що Секція має виявити проблеми міст у сфері житлово-комунального господарства та напрацювати пропозиції щодо необхідних змін до чинного законодавства, а також проект звернення АМУ до вищих органів влади.
Заступник Рівненського міського голови Сергій Васильчук презентував досвід міста у реалізації програм сталого розвитку. Вже понад 10 років у Рівному працює муніципальна програма з реалізації проектів капітального ремонту житлового фонду у будинках, де створені ОСББ.  Вона передбачає співфінансування з міського бюджету  у  різних співвідношеннях. Водночас працює програма термомодернізації багатоквартирних будинків м. Рівного, яка передбачає допомогу у реалізації проектів із залученням теплих кредитів відповідно до Урядових програм (завантажити презентацію).
Експерт в Рівненській області програми підтримки Фонду енергоефективності України Михайло Лук’яник представив Фонд як інструмент реалізації проектів житлових об’єднань. Про програми облаштування житлових будинків комунальної власності приладами обліку і регулювання теплової енергії та води розповіла Олена Москальчук, заступник начальника управління ЖКГ Рівного.
Аналітик АМУ Олег Гарник представив Загальну характеристику стану реформування сфери ЖКГ.
У програмі роботи Секції обговорення проблем поводження з побутовими відходами в Україні. Учасники також ознайомляться з досвідом Рівного у сферах поводження з ТПВ, роботи підприємств водопостачання та водовідведення, запровадження енергозберігаючих заходів в теплопостачальних підприємствах міста.  
  
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)