10 / Жовтень, 2019
10 жовтня в Одесі розпочалось дводенне засідання Секції АМУ з питань освіти. Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У засіданні беруть участь освітяни з різних областей України, серед яких — керівники органів управління освітою обласних центрів, міст обласного значення, ОТГ, керівники закладів загальної середньої освіти м. Одеси.
Відкрив засідання з вітальним словом заступник Одеського міського голови Павло Вугельман, який розповів про велику освітню мережу міста. "Для Одеси освіта - це візитна картка, тому її розвиток - пріоритет у роботі міської влади. У цифрах освітянська мережа в Одесі виглядає так: 300 закладів, 17 тисяч співробітників, 2 млрд грн річного бюджету. Децентралізація поклала на нас колосальну відповідальність, пов'язану з вихованням наших дітей. В Одесі вже з'явилося 14 нових дитячих садків, нова школа, будинки творчості, 60 стадіонів і спорткомплексів, 14 ПТУ. Ми не скоротили жодного дитячого місця в цих закладах".
Також учасників привітав народний депутат України, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин, який наголосив на важливості співпраці з Асоціацією міст України, зокрема, під час "перехідного періоду" профтехосвіти.
Модерують захід аналітик АМУ з питань освіти Людмила Мозгова та начальник управління освіти Первомайської міської ради, голова Секції АМУ з питань освіти Галина Остапенко.
Людмила Мозгова презентувала доповідь на тему "Зміни в законодавстві та стан місцевого самоврядування галузі освіти: роль Асоціації міст України". Л.Мозгова додала: "АМУ продовжує тримати руку на пульсі всіх подій, ми співпрацюємо з усіма органами державної влади і сподіваємося, вони нас чують".
Галина Остапенко розповіла про мету, завдання та основні напрямки роботи засідання Секції.
Під час панельної дискусії виступила заступник Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій, яка заначила: "Міністерство продовжує розпочаті реформи, зокрема планується доопрацювання другого циклу початкової школи. Зараз важливо сформувати концепцію старшої профільної школи. На нашу думку, це має бути повністю окрема школа, яка передбачає на одній паралелі не менше 100 дітей. Маємо збудувати таку мережу по всій Україні. Я запрошую всіх долучитися до обговорення моделі старшої школи, ми готові врахувати всі пропозиції та зауваження".
Також у ході панельної дискусії про новації в освітньому просторі розповіли директор департаменту акредитації та моніторингу Державної служби якості освіти України Іван Юрійчук та заступник керівника секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Олена Козієвська
З презентацією про те, як через навчання громадян місто перетворити на територію нових можливостей, виступила директор Освітнього хабу міста Києва Марія Богуслав.
Після панельної дискусії учасники заходу здійснили огляд новозбудованого Одеського ліцею «Європейський», де відбулися презентації Програми розвитку освіти міста Одеси та Програми створення додаткових місць у закладах освіти. Крім того, освітяни взяли участь у майстер-класі на тему "Особливості проведення процедур закупівель в умовах недоброчесної конкуренції". Під час візиту учасники відзначили, що заклад має багато простору для виховання вільної та креативної особистості, а також є зручним для дітей з особливими потребами. А керівниця закладу Алевтина Подорожна презентувала освітянам систему харчування школярів "Шведський стіл".
Також в рамках Секції відбувся Круглий стіл із обговорення проблем галузі та необхідних змін до чинного законодавства.
Під час другого дня роботи Секції представники міст з ознайомчим візитом відвідають Одеський навчально-виховний комплекс «Гімназія № 7» та Одеський інклюзивно-ресурсний центр № 1.

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)