26 / Липень, 2018
26 липня в Івано-Франківську проходить засідання Секції Асоціації міст України з місцевого економічного розвитку. Захід проводиться в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ. 
Засідання Секції організовано з метою навчання представників органів місцевого самоврядування теоретичним та практичним особливостям роботи з муніципальним фіскальним реєстром.
Учасники – представники 30 ОТГ України  – заступники голів громад, керівники відділів економічного розвитку, фінансових відділів, спеціалісти з програмного забезпечення.
У роботі Секції беруть участь директор проекту ПУЛЬС І.Парасюк, Івано-Франківський міський голова Р. Марцінків, виконавчий директор Івано-Франківського РВ АМУ Ю.Стефанчук. Модерує захід експерт АМУ з питань МЕР Д.Серебрянська.
Відкрив засідання Руслан Марцінків, який зауважив на важливості обміну досвідом між представниками органів місцевого самоврядування, які прибули з усієї України. Він підкреслив, що Івано-Франківське РВ АМУ дуже активно працює в напрямку розвитку місцевого самоврядування, зокрема, об'єднання громад.
Ігор Парасюк, відкриваючи захід та вітаючи учасників, наголосив: «Представники 30 громад з усіх областей України отримають знання і необхідні навички роботи з муніципальним фіскальним реєстром. Муніципальний фіскальний реєстр – це програмний комплекс, що дозволить громадам забезпечити повний контроль над ресурсами громади і значно покращити наповнення власної дохідної бази місцевих бюджетів. Також це позитивно вплине на розвиток громад. Спочатку учасники навчання завантажать на свої ноутбуки відповідні програми та отримають інформацію як нею керувати. Після початку роботи у цих 30 пілотних громадах, АМУ допоможе іншим громадам, що зацікавляться програмою, отримати її та впровадити». За словами Ігоря Парасюка, ці 30 громад також беруть участь в ініціативі ПУЛЬСу – інкубатор спроможних громад. За кожною з громад закріплений консультант проекту ПУЛЬС, який допоможе їм обрати свою ефективну модель розвитку.
Юрій Стефанчук у вітальному слові зазначив: «У сучасних умовах управління економічними процесами в ОТГ важливу роль відіграє аналіз даних, які сьогодні пропонує МФР. Адже в постійному динамічному розвитку суспільства важливо розуміти, чим живе громада. Впродовж останніх десяти років показники економічного зростання змінилися з огляду на потреби жителів громад. Фактично можна говорити про те, що, володіючи аналітичними даними стосовно життя громади у всіх сферах, є можливість розвивати їх сильні сторони і розв’язувати проблеми».
   
Програмний комплекс «Муніципальний фіскальний реєстр» було створено за ініціативи АМУ. Вперше його презентація відбулася у березні 2018 року в рамках VI Всеукраїнського форуму місцевого самоврядування у Львові на засіданні Секції фінансистів місцевих рад АМУ, а також ознайомлення з Реєстром відбулося у червні 2018 року під час Секції АМУ з питань місцевого економічного розвитку у Трускавці.
Реєстр складається з шести модулів:
  • Трудові ресурси (домогосподарства, мешканці, пільговики);
  • Природні ресурси (земельні ресурси, лісові, водні);
  • Основні фонди (підприємства та установи, нерухоме майно, дороги та мережі, багатоповерхові будівлі);
  • Контакт-центр. Модуль відповідає наступній схематичній моделі створення та опрацювання звернень: реєстрація звернення, направлення виконавцю, опрацювання виконавцем, перевірка виконання, закриття звернення;
  • Довідники. Гнучка довідникова система дозволяє робити вибірки та експорт інформації у формі відкритих даних;
  • Звіти.
Консультант з місцевого економічного розвитку АМУ Галина Васильченко розповіла: «Місцевий економічний розвиток – це відносно нове поняття для українських громад. Це процес спільної роботи місцевих лідерів у громаді задля залучення зовнішніх ресурсів, інвестицій, бізнесів, створення нових робочих місць. Тобто все, що приводить до одночасного збільшення особистих доходів мешканців та місцевих бюджетів і тим самим забезпечує у довгостроковій перспективі покращення якості життя». 
Як зазначила експерт АМУ з питань МЕР Діна Серебрянська, МФР дозволяє обліковувати і систематизувати усі наявні ресурси громад. 30 пілотних ОТГ, в яких буде запроваджено Реєстр, отримають можливість збільшити надходження місцевих бюджетів, що сприятиме розвитку територій. 
У ході засідання представники ОМС Івано-Франківської області діляться досвідом громад у використанні автоматизованої системи збору інформації, подібної до Муніципального фіскального реєстру.
Завтра, 27 липня, в рамках Секції будуть презентовані кращі практики економічного розвитку територіальних громад Прикарпаття.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)