24 / Березень, 2020
У березні одразу три оператори мобільного зв’язку отримали ліцензії на радіочастотний ресурс у діапазоні 800-900 МГц. Так, Київстар, Водафон Україна та Лайфселл вже мають можливість поширити високошвидкісний мобільний інтернет  не лише на великі міста, а й на невеликі віддалені населені пункти країни.
Оператори мобільного зв’язку  зможуть при встановленні меншої кількості базових станцій покривати більшу територію. Радіус дії базових станцій у діапазоні 900 МГц значно більший у порівнянні з більш високими діапазонами, де будували свої мережі оператори.  Можуть використовуватися вишки, які вже встановлені територією України. Очікується, що інтернет покриє автошляхи та віддалені населені пункти.
Також має покращитися і мобільний зв'язок.
Відповідно до умов наданих ліцензій, оператори мають забезпечити можливість отримання послуг 4G протягом 24 місяців у кожному населеному пункті із населенням більше 2 000 осіб за умови покриття не менше 90% населення України, а також на міжнародних та національних автомобільних дорогах.
Починаючи з липня, у західних областях має розпочатися робота мобільних операторів над розбудовою мереж. Очікуваний результат - до кінця року покриття 4G кожного оператора складе понад 85%, а через два з половиною роки швидкісним мобільним інтернетом зможуть користуватися понад 90% населення, у тому числі на всіх міжнародних автошляхах.  На жаль, дані плани можуть бути скореговані у зв’язку з пандемією, викликаною коронавірусом.
 
Нагадаємо, що стратегічними цілями АМУ у сфері «Електронне врядування та публічні послуги» є:
  1. Забезпечити для кожного члена територіальної громади відкритість та доступність інформації про діяльність органів місцевого самоврядування через Інтернет.
  2. Забезпечити доступ для кожного члена територіальної громади до всіх адміністративних, комунальних, соціальних послуг (публічних послуг) за допомогою Інтернет та центру надання публічних послуг.
  3. Забезпечити для кожного члена територіальної громади можливість просто та швидко взаємодіяти з органами місцевого самоврядування через Інтернет (подавати та відстежувати хід розгляду його звернень, ініціатив, петицій, отримувати відповідь тощо).
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)