15 / Травень, 2019

На сьогодні існує проблема постійного зриву строків проведення будівельних, ремонтних робіт, які повинні проводитися в дорожньо-будівельний сезон.

Враховуючи це, Асоціація міст України звернулася до Всеукраїнської дорожньої Асоціації з проханням опрацювати питання формування переліку порядних підрядних організацій, дорожньо-будівельних компаній, інших підприємств у сфері дорожнього господарства, а також підприємств з інженерного облаштування доріг, які займаються придорожньою інфраструктурою (освітленням, дорожніми знаками, розміткою, відбійниками та ін.), які мають позитивний імідж та досвід роботи в галузі дорожнього господарства.

15 травня 2019 року у приміщенні Мінінфраструктури відбулося друге засідання робочої групи із напрацювання критеріїв та методології формування «Реєстру добросовісних компаній дорожньої галузі». Асоціацію міст України представляла експерт з місцевого економічного розвитку Діна Серебрянська, яка входить до складу вищезазначеної робочої групи, створеної за ініціативи Всеукраїнської дорожньої асоціації. На засіданні були також присутні представники з Мінінфраструктури, Всеукраїнської дорожньої асоціації, Асоціації об’єднаних територіальних громад, Офісу ефективного регулювання. До процесу розробки критеріїв відбору також залучені представники з Антимонопольного комітету України, Мінекономіки, Національного Секретаріату CoST в Україні.

За результатами зустрічі було доопрацьовано критерії відбору добросовісних підрядних організацій в галузі дорожнього господарства, які будуть стосуватися кількості контрактів із замовниками, виконаних без порушень, досвіду роботи на ринку, включення у Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов‘язані з корупцією правопорушення тощо. Крім цього, органи місцевого самоврядування або інші користувачі оприлюдненого «Реєстру добросовісних компаній дорожньої галузі» матимуть змогу ознайомитися із фінансовим станом підприємств, обсягом їх виробничих потужностей, кількістю працівників тощо. 

Роботу з формування «Реєстру добросовісних компаній дорожньої галузі» планується завершити до кінця травня 2019 року. Після чого Асоціація міст України поширить оформлений список серед органів місцевого самоврядування, що сприятиме здійсненню вибору надійних підрядних компаній для проведення якісних ремонтних та будівельних дорожніх робіт.  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)