30 / Жовтень, 2017
Сьогодні в Івано-Франківську розпочала роботу Секція АМУ з питань об’єднаних територіальних громад.
Захід проводиться в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за фінансової підтримки USAID.
Засідання Секції організовано форматі обміну досвідом «Рівний - рівному». У заході беруть участь міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, представники обласної влади, голови ОТГ з різних куточків України та експерти.
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків у вітальному слові наголосив на необхідності реформування місцевого самоврядування, що є запорукою розвитку територій. Проте, на його думку, держава повинна делегувати на місця не лише повноваження, а й фінансові ресурси в повному обсязі. Він переконаний, що не в столиці, а на місцях потрібно вирішувати на що витрачати кошти передовсім. Також міський голова звернув увагу, що громади мають не лише обмінюватися досвідом, а й співпрацювати задля спільного вирішення тих чи інших проблем.
 
Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук, виступаючи перед учасниками заходу, наголосив: «Реформа – це не успішно проведені закупівлі, чи навіть зроблені роботи. Реформа – це зміни, які відчуває кожен житель громади. Яскравий приклад належного реформування місцевого самоврядування – це понад 600 нових об’єднаних територіальних громад з власними ресурсами та повноваженнями. Сотні реалізованих проектів. Десятки зручних для громадян нових Центрів надання адміністративних послуг. Тисячі кілометрів нових асфальтованих доріг. Відсутність черг до нових садочків. Якісніша освіта в оновлених школах.  Це унікальна можливість показати громадянам прогрес реформ та повернути довіру до інститутів влади».
Експерт центрального офісу впровадження децентралізаційної реформи Асоціації міст України Людмила Даменцова наголосила на необхідності прийняття змін до законодавства, зокрема: «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України(щодо добровільного приєднання територіальних громад)», що сприятиме створенню потужних, самодостатніх ОТГ; «Про внесення змін до ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення», що дозволить розблокувати процес укрупнення тергромад міст обласного значення; «Про внесення змін до ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», що врегулює питання планування та забудови територій та ін.
 
Про досвід і особливості становлення органів місцевого самоврядування та планування їх розвитку розповів голова Печеніжинської ОТГ Ігор Довірак, який акцентував на належному налагодженні співпраці із старостами населених пунктів, що належать до ОТГ для досягнення консенсусу щодо визначення пріоритетів задля розвитку територій.
Про надання якісних медичних послуг в об’єднаній територіальній громаді розповів заступник Вільховецького сільського голови Василь Поп. На наданні якісних освітніх послуг у об’єднаній територіальній громаді зосередила свою увагу Березівський сільський голова Надія Артеменко.
Також голови ОТГ поділилися досвідом щодо особливостей становлення, планування розвитку об’єднаних громад, надання якісних адміністративних і комунальних послуг, утворення комунальних підприємств, створення сприятливого інвестиційного клімату та залучення інвестицій, утворення кооперативів тощо.
Робота Секції триватиме два дні 30 та 31 жовтня. Завтра відбудеться виїзне практичне  засідання - представники об’єднаних громад відвідають Печеніжинську селищну ОТГ.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)