21 / Червень, 2019
20 червня 2019 року в м.Києві відбувся Всеукраїнський Форум «Публічні та комерційні закупівлі в дорожній галузі», організований Всеукраїнською дорожньою Асоціацією. Асоціація міст України виступила партнером заходу.
У форумі взяли участь 150  представників органів місцевого самоврядування, міністерств та відомств, обласних державних адміністрацій, служб автомобільних доріг, облавтодорів, дорожньо-будівельних та проектних компаній, а також виробники та дилери дорожньо-будівельної техніки і матеріалів.
Асоціацію міст України представляла експертка з місцевого економічного розвитку Діна Серебрянська. У виступі вона зазначила, що на сьогодні органи місцевого самоврядування, опікуючись питанням створення комфортних умов життя для населення, а також забезпечення сприятливого бізнес клімату в громаді, неабияку увагу приділяють покращенню якості доріг. І від того, наскільки ефективно проходитимуть публічні закупівлі через систему ProZorro, буде залежати вчасне виконання ремонтних, будівельних робіт, рівень їх якості та ефективності використання бюджетних коштів. Проте є ряд проблем, які перешкоджають як Замовникам, так і Учасникам здійснювати прозорі та чесні закупівлі. І саме такий формат зустрічі, як на форумі, що об‘єднує представників всіх сторін-учасників публічних закупівель, дозволить зрозуміти, що та в який спосіб необхідно змінювати.
Також Д.Серебрянська зазначила, що Асоціація міст України та Всеукраїнська дорожня Асоціація протягом останніх місяців активно співпрацювали в частині розробки методології відбору порядних підрядних організацій, дорожньо-будівельних компаній, інших підприємств у сфері дорожнього господарства, які мають позитивний імідж та досвід роботи в галузі дорожнього господарства. Такий підхід  сприятиме вирішенню проблем постійного зриву строків проведення будівельних, ремонтних робіт, які повинні проводитися в дорожньо-будівельний сезон.
В продовження цього Президент Всеукраїнської дорожньої асоціації Артем Гриненко зазначив, що на сьогодні вже розпочато формування Реєстру добросовісних компаній дорожньої галузі, який буде складатися із трьох груп:
 • дорожньо-будівельні компанії;
 • виробники та дилери дорожньо-будівельної техніки;
 • виробники та дилери дорожньо-будівельних матеріалів.
Найближчим часом Реєстр добросовісних компаній дорожньої галузі з'явиться на офіційному сайті Асоціації міст України та Всеукраїнської дорожньої асоціації.
 
Крім цього, на форумі розглядалося ряд важливих питань, пов‘язаних із:
 • новими змінами, які плануються внести в законодавство про публічні закупівлі (презентація);
 • практикою розгляду Антимонопольним комітетом України скарг щодо публічних закупівель дорожніх робіт;
 • оглядом шляхів уникнення помилок під час організації закупівель дорожніх робіт (презентація);
 • презентацією Методичних рекомендацій з оптимізації проведення процедур закупівель у дорожній галузі;
 • ознайомленням кращих кейсів з питань оскарження закупівель (практика Антимонопольного комітету та судові прецеденти, рекомендації);
 • цифровою екосистемою доріг (презентація);
 • ризиками Замовників та Учасників під час процедури закупівель (презентація);
 • рекомендаціями для учасників процедури закупівлі (презентація).
В рамках заходу працювали тематичні секції, що дозволило учасникам форуму обмінятися досвідом та напрацювати варіанти вирішення конкретних проблем. Зокрема:
 • Перша секція — недоліки чинного законодавства про публічні закупівлі дорожніх робіт. Пропозиції та шляхи вирішення проблем. 
 • Друга секція — закупівлі дорожньо-будівельних матеріалів. Проблеми якості, ціноутворення та логістики. Ризики постачальника та підрядника при здійсненні контролю державними перевіряючими органами. 
 • Третя секція — закупівлі дорожньо-будівельної техніки. Проблема впровадження новітньої техніки в чинні будівельні норми. Джерела фінансування закупівлі техніки (огляд кредитних та грантових програм).
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)