25 / Травень, 2020
22 травня відбулося публічне онлайн-обговорення законопроєкту №2679 ««Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі». Від Асоціації міст України взяла участь експертка з правових питань Інна Скляр.
Зокрема обговорювалося важливе питання щодо критеріїв створення ЦНАПів. Так, законопроєктом пропонується введення норми про обов’язкове створення ЦНАПів у територіальних громадах з населенням 3 тис. осіб. Асоціація міст України не поділяє даний підхід і вважає, що лише фінансова спроможність органу місцевого самоврядування є визначальною для прийняття рішення про створення ЦНАП чи укладання договору з іншим органом місцевого самоврядування.
Також під час обговорення було озвучено питання моніторингу, введення найменування «Центр дії», надання послуг суб’єктами надання послуг безпосередньо в ЦНАП і адміністраторами ЦНАПів, перехід працівників ЦНАП РДА в ЦНАП ОМС, строк протягом якого має бути трансформовано ЦНАПи, додаткове фінансування на створення ЦНАПів тощо.
Нагадаємо, що законопроєкт № 2679 ««Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі» 13 травня 2020 року прийнято у першому читання. Наразі триває напрацювання правок до другого читання.
Висновок АМУ за посиланням
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)