15 / Травень, 2018
15 травня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони звернення стягнення та накладення арешту на кошти суб'єктів господарювання у сферах тепло-, водопостачання та водовідведення, отриманих від міжнародних фінансових організацій на реалізацію інвестиційних проектів (заходів) в Україні" (законопроект №6578).
Законом встановлено, що зарахування коштів міжнародних фінансових організацій на поточні рахунки суб’єктів господарювання у сферах централізованого водопостачання та водовідведення, теплопостачання, відкриті банками в національній чи іноземній валютах, та використання таких коштів на реалізацію інвестиційних проектів (заходів) у відповідних сферах здійснюється згідно з умовами укладених договорів з міжнародними фінансовими організаціями. 
Законом заборонено стягнення та накладення арешту на кошти, що перебувають на спеціальних рахунках та  на спеціальних рахунках для кредитних коштів суб’єктів господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення.
Згідно із Законом, «власник спеціального рахунку для кредитних коштів забезпечує здійснення контролю та несе відповідальність за цільове використання коштів згідно з умовами договору (договорів)».
Асоціація міст України  дякує  Голові Верховної Ради України  Андрію Парубію та народним депутатам за прийняття законопроекту №6578, який створює механізм захисту коштів, отриманих підприємствами тепло- та водопостачання для реалізації інвестиційних проектів. Новий закон сприятиме вирішенню болючих проблем сфери житлово-комунального господарства та її оздоровленню, зменшить фінансове навантаження на місцеві бюджети.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)