14 / Червень, 2018
Асоціація міст України вітає сільські та селищні територіальні громади, що ініціювали звернення про приєднання до територіальних громад міст обласного значення та громади міст обласного значення: Біляївка, Хмільник, та Лозова з прийняттям відповідних рішень про надання згоди на таке приєднання!
Близько місяця тому Біляївська міська рада Одеської області, розглянувши пропозицію Мирненської сільської ради щодо добровільного приєднання Мирненської територіальної громади до Біляївської міської територіальної громади прийняла рішення про надання згоди на таке приєднання.
На Вінничині 8 червня 2018 року Хмільницькою міською радою прийнято рішення про надання згоди на приєднання Соколівської сільської територіальної громади.
Також  8 червня 2018 року на позачерговій сесії Лозівської міської ради депутати розглянули звернення 13 територіальних громад щодо добровільного приєднання до міста обласного значення Лозова. Бажання приєднатись виявили: Домаська, Новоіванівська, Миколаївська, Миролюбівська, Артільна, Яковлівська, Перемозька, Чернігівська, Панютинська, Садівська, Шатівська, Царедарівська та Катеринівська територіальні громади. Починаючи з 19 травня, в сільських, селищних радах відбулась низка громадських слухань, за підсумками яких 15 територіальних громад ініціювали приєднання до міста Лозова. Рішення сесій Єлизаветівської і Павлівської сільських рад щодо ініціювання приєднання до Лозівської міської територіальної громади поки що не можуть бути розглянуті, оскільки приєднуватися мають право лише громади, що мають спільну межу, якої наразі не має через відсутність згоди деяких суміжних з містом громад.
Отже, процес приєднання пішов, але вищезгадані територіальні громади Одеської, Вінницької та деякі громади Харківської областей не мають можливості завершити його, оскільки до цього часу перспективними планами формування територій громад відповідних областей, затвердженими урядовими розпорядженнями, таке приєднання не передбачено. Тобто, відповідне законодавство прийнято і вже діє, але для реалізації на практиці закону про добровільне приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення необхідно затвердити розпорядженням Уряду зміни до перспективних планів областей. На жаль, на розгляд Уряду відповідні проекти навіть не внесено. 
Нагадаємо, що 5 квітня 2018 року за результатами  проведення розширеної урядової наради під головуванням Прем’єр-міністра України В. Гройсмана, головам обласних держаних адміністрацій, відповідно до протокольного рішення, надано доручення протягом трьох місяців забезпечити розроблення актів про внесення змін до перспективних планів формування територій громад областей, передбачивши охоплення ними усієї території області та внесення їх на розгляд відповідним обласним радам.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)