13 / Лютий, 2019
Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо забезпечення сплати податку на доходи фізичних осіб до відповідних бюджетів за фактичним місцем знаходження підприємств. Звернення схвалило Правління АМУ на засіданні 4 лютого 2019 року.
АМУ повідомляє, що протягом 2018 року посадовими особами окремих органів місцевого самоврядування обласного та районного рівнів та керівниками підприємств, установ, закладів та організацій відповідної комунальної власності здійснювалось цілеспрямоване та системне розбалансування місцевих бюджетів шляхом зміни місця реєстрації підприємств, установ, закладів та організацій без зміни фактичного місцезнаходження і місця здійснення діяльності. За результатами такої перереєстрації керівники підприємств сплачують податок на доходи фізичних осіб до іншого бюджету, в тому числі і посеред бюджетного року. Це негативно впливає на ефективність виконання бюджетного процесу, адже виникає необхідність вносити зміни до місцевого бюджету в частині зменшення дохідної складової та перегляду обсягів і напрямків видатків.
Територіальні підрозділи Державної фіскальної служби не реагують на звернення органів місцевого самоврядування, які зазнали втрат місцевих бюджетів або займають позицію, що сплата податків до бюджету не за місцем знаходження податкового агента не є порушенням.
Асоціація міст України вимагає від Державної фіскальної служби України зобов’язати територіальні підрозділи Державної фіскальної служби провести позапланові перевірки підприємств, установ, закладів з метою встановлення їх фактичного місцезнаходження та повноти сплати податків до відповідного бюджету за 2018-2019 роки.
 
Звернення (завантажити)
 
Нагадаємо, Асоціація міст України передала до ДФС перелік підприємств, що не сплачують ПДФО.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)