17 / Квітень, 2019

Сьогодні, 17 квітня 2019 року, відбулось засідання Уряду під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Під час засідання Уряд розглянув та прийняв ряд важливих у галузі освіти для органів місцевого самоврядування рішень:

Постанова Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері загальної середньої освіти та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою якості освіти»

Постановою затверджуються критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері загальної середньої освіти та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою якості освіти. Розробники після Урядового комітету знизили окремі показники (йдеться про дату проведення останнього нагляду/контролю), що дозволить об’єктивно класифікувати заклади освіти за ступенем ризику.

Постанова Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року «Про затвердження Порядку забезпечення гуртожитками осіб, які здобувають освіту в закладах професійної (професійно-технічної) освіти»

Постановою затверджується Порядок забезпечення гуртожитками осіб, які здобувають освіту в закладах професійної (професійно-технічної) освіти. Йдеться про першочергове зарахування пільгових категорій, забезпечення прав іногородніх осіб, іноземців, педагогічних працівників. Окрім того, передбачено можливість тимчасового поселення у гуртожиток осіб, які відряджені на певний період до закладу професійної освіти. Підставою для поселення є ордер, що не є документом для приватизації житла. Асоціація міст України підтримала прийняття постанови, оскільки важливим є нормативне врегулювання використання майна закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Адже гуртожиток належить до цілісного майнового комплексу закладів освіти, а оперативне управління майном знаходиться у компетенції керівника закладу та під контролем засновника (власника) або уповноваженого ним органу.

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року "Про внесення змін до пункту 24 плану заходів на 2017―2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа»

Розпорядженням відтерміновується у часі (з 2018-2019 років на 2019-2020 роки) створення, придбання та апробація електронних підручників для 1, 2, 5, 6, 10, 11 класів. Асоціація міст України погодила проект акта без зауважень, оскільки електронні підручники можуть бути альтернативними у школі, а якість їх підготовки є важливою.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)