07 / Березень, 2019

Учора, 6 березня 2019 року, під головуванням Премʼєр-міністра Володимира Гройсмана відбулось засідання Уряду.

Під час засідання було прийнято важливі для органів місцевого самоврядування постанови:

Постанова Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 року «Про затвердження Положення про спеціальну школу та Положення про навчально-реабілітаційний центр»

Нормативно-правовим актом затверджено Положення про спеціальну школу та Положення про навчально-реабілітаційний центр. Так, визначено основні завдання спеціальних шкіл та навчально-реабілітаційних центрів, їх види та структуру, особливості організації їх діяльності та освітнього процесу та ін.

Постанова Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 року «Про внесення змін до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виготовлення випускних документів про освіту»

Українські школярі відтепер отримуватимуть після 4-го класу – свідоцтво про здобуття початкової освіти; після 9-го – свідоцтво про здобуття базової середньої освіти; а після завершення школи в 11-му (12) класі – свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти. Щоб усі ці документи були доступні й для осіб з порушеннями зору, їх почнуть виготовляти з використанням шрифту Брайля.

«Ми розпочали реформу Нова українська школа, у вересні 2019 року вже два класи – перший і другий – вчитимуться за новим стандартом, з підготовленими вчителями та у новому освітньому просторі. Ми інвестуємо в обладнання природничо-математичних кабінетів та формуємо мережу опорних шкіл для підготовки до реформи на наступних рівнях освіти. Однак є ціннісні речі, які також потрібно враховувати. Ще з радянських часів ми маємо атестат про повну загальну середню освіту, такого ж зразка документ діє в РФ, але в усіх цивілізованих країнах світу ця практика не поширена. Також документи мають бути доступними. У нас щороку зростає кількість дітей з особливими освітніми потребами у школах. Отримуючи свій документ про освіту, вони мають право розуміти, що там написано. Відтепер така можливість з’явиться», – пояснила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Важливо, що постановою вперше передбачено документ єдиного зразка після завершення початкової школи. Поки його не видаватимуть безпосередньо школярам, однак планується, що всі свідоцтва, зокрема про отримання початкової освіти, будуть занесені в єдину державну базу (ЄДЕБО). Це полегшить відновлення документів, а також перехід дітей із закладу в заклад.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)