13 / Листопад, 2018

На виконання рішення Комітету Верховної Ради України від 7 листопада 2018 року щодо підготовки до другого читання проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу» (реєстр. № 8584 від 10.07.2018 року) учора, 12 листопада 2018 року, розпочала засідання робоча група. Інтереси органів місцевого самоврядування як засновників закладів загальної середньої освіти, які мають здійснювати контроль за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню), у складі цієї робочої групи представляє аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова.

  

Засідання робочої групи проходять під керівництвом секретаря робочої групи, заступник керівника секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олени Козієвської та помічника-консультанта народного депутата України Олега Стоцького. На виконання рішення Комітету законопроект має бути підготовлений до 21 листопада 2018 року.

Зважаючи на це, засідання робочої групи проходять щодня. За результатами дводенної роботи вдалось прийняти рішення щодо:

  1. Редакційної правки у назві та по всьому тексту документа щодо вживання основного поняття, а саме «булінг (цькування)», оскільки народні депутати України пропонували слово «булінг» узяти у дужки. Робоча група аргументувала, що поняття «булінг» має ширше значення за «цькування».
  2. Визначення терміна «булінг (цькування)» як діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у фізичному, психологічному, економічному, сексуальному насильстві, в тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою (групою таких осіб) до інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого. У той же час дискусію не завершено щодо ознаки «систематичного характеру» такого діяння.
  3. Збільшено розмір стягнення за булінг (цькування), що «тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин» (тобто від 850 гривень до 1700 гривень).

У цілому опрацьовано 25 поправок народних депутатів України до тексту проекту нормативно-правового акта. Всього на розгляд було подано 72 правки. Завтра робоча група продовжить працювати над законопроектом.

Аналітичний центр АМУ

 

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)