25 / Квітень, 2019

Учора, 24 квітня 2019 року, було проведено під головуванням Першого заступника Голови Комітету Олександра Співаковського засідання Комітету з питань науки і освіти, в якому взяли участь народні депутати-члени комітету, Перший заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, Перший віце-президент Національної академії педагогічних наук України Володимир Луговий, аналітик Аналітичного центру Асоціації міст України Людмила Мозгова, завідувач юридичного відділу виконавчого Апарату ЦК Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Курилкін, працівники Секретаріату Комітету, експерти та журналісти.

 

Під час засідання було розглянуто, крім інших, два питання, що стосуються діяльності органів місцевого самоврядування:

Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення захисту педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників» (реєстр. № 10214 від 10.04.2019)

Законопроектом пропонується встановити додаткові гарантії педагогічним, науково-педагогічним та науковим працівникам щодо поваги до особистості, честі та гідності, справедливого і шанобливого ставлення до них з боку учасників освітнього процесу та інших осіб, запровадити адміністративну відповідальність за вчинення щодо таких осіб погроз, образ, переслідування, фізичного насильства. Також пропонується встановити адміністративну відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів у закладах освіти.

Асоціація міст України долучилась до обговорення законопроекту та внесла свої пропозиції. Комітет прийняв рішення прийняти законопроект за основу та доопрацювати його до другого читання.

Про стан підготовки рекомендацій парламентських слухань “Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки”, проведених 10 квітня 2019 року

Комітет заслухав інформацію про підсумки проведення парламентських слухань та схвалив проект рекомендацій. Нагадуємо, що в рекомендаціях містяться також пропозиції Асоціації міст України.

Аналітичний центр АМУ

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)