09 / Листопад, 2017
8 листопада відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти під головуванням Першого заступника голови Комітету Олександра Співаковського. Участь у засіданні взяли народні депутати, Заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей та представники експертного середовища. Від Асоціації міст України - Людмила Мозгова, аналітик з питань освіти.
На порядок денний було винесено 14 питань, із яких 5 стосувались діяльності органів місцевого самоврядування.
Комітет щодо них прийняв такі рішення: законопроекти «Про професійну освіту в Україні» (№5160) та «Про професійну освіту» (№ 5160-1) повернуто на доопрацювання авторам законодавчої ініціативи у зв’язку з прийняттям Закону України «Про освіту» та необхідністю врахування його норм при винесенні на розгляд спеціального закону у сфері професійно-технічної освіти.
Проекти законів «Про внесення змін до Закону України “Про статус гірських населених пунктів в Україні” (щодо посилення державних гарантій соціально-економічного розвитку)» (№ 6520) та "Про внесення змін до статті 85 Бюджетного кодексу України щодо фінансування закладів загальної середньої освіти і охорони здоров’я та можливості органів місцевого самоврядування визначати напрями використання бюджетних коштів відповідно до чинного законодавства» (№ 2064а) не розглядалися у зв’язку з відсутністю авторів законодавчих ініціатив.  
Розглянуто проект Закону «Про внесення змін до статті 15-3 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (щодо заборони продажу алкогольних та тютюнових виробів ближче ніж 300 метрів від дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів)» (№ 2186а). Законопроектом пропонується заборонити продаж алкогольних та тютюнових виробів ближче ніж 300 метрів від дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, поряд із тим у ньому не враховано категорію закладів позашкільної освіти. Крім того, Законом України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” уже передбачено заборону продажу зазначених виробів особам, які не досягли 18 річного віку. Народний депутат Тарас Кремінь зауважив, що «регулювання продажу тютюнових і спиртних товарів - це сфера компетенції органів місцевого самоврядування», - і запропонував повернути законопроект на доопрацювання. Поряд із тим Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти проект Закону за основу.
Аналітичний центр АМУ
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)