30 / Вересень, 2016

29 вересня Комітет Верховної Ради України з питань бюджету відповідно до Регламенту Верховної Ради України та Бюджетного кодексу України з метою обговорення та попереднього розгляду проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» провів спільне засідання підкомітетів з питань місцевих бюджетів та з питань бюджетної підтримки регіонального розвитку. В обговоренні взяли участь представники асоціацій органів місцевого самоврядування, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування. Асоціацію міст України під час засідання представили перший заступник Виконавчого директора О.Слобожан та аналітик з питань бюджету Центру аналізу та розробки законодавства І.Онищук. У нараді взяли участь Ужгородський міський голова Б.Андріїв, секретар Черкаської міської ради О.Радуцький та члени Асоціації фінансистів України: директор Департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Н.Джуган, директор Департаменту фінансів Вінницької міської ради Н.Луценко, директор Департаменту фінансів Одеської міської ради С.Бедрега.

У ході засідання учасники обговорили основні положення, ключові зміни, позитивні аспекти, загрози та ризики проекту закону про Державний бюджет України на 2017 рік (№5000) та законопроектів, розроблених з метою врегулювання питань, пов’язаних із підготовкою проекту Державного бюджету України на 2017 рік (№№5130, 5131, 5132), визначили проблематику основних галузей: освіта, охорона здоров’я, соціальний захист.

Представники парламентських підкомітетів розглянули позиції асоціацій органів місцевого самоврядування, представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування стосовно розподілу повноважень та фінансування соціально-культурної сфери, обсягів міжбюджетних трансфертів, врахованих у проектів закону Про державний бюджет України на 2017 рік та інших питань формування місцевих бюджетів (з урахуванням пов’язаних Урядових законодавчих ініціатив, насамперед, законопроекту про внесення змін до Бюджетного кодексу України). Під час наради обговорено подальші напрями здійснення реформ, координацію дій та пропозицій щодо врегулювання нагальних проблем.

Представники Асоціації міст України наголосили, зокрема, на необхідності:

- перерозподілу додаткової дотації на утримання закладів освіти та охорони здоров’я, включивши в розрахунки бюджети об’єднаних територіальних громад та міст обласного значення;

- врегулювання проблеми пільгового перевезення окремих категорій громадян;

- погашення заборгованості з різниці в тарифах;

- збільшення обсягу субвенції на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження;

-  збільшення обсягу субвенції на проведення перших виборів в ОТГ.

Крім того, під час дискусій наголошувалось на проблемах повного фінансового забезпечення делегованих повноважень, необхідності чіткого законодавчого розмежування власних та делегованих повноважень, врегулювання фінансування професійно-технічної освіти.

За результатами засідання, народні депутати зобов’язалися детально розглянути та опрацювати всі порушені питання при підготовці та розгляді Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік». Також спільним рішенням стало проводити такі консультації щоквартально.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)