26 / Лютий, 2018
Конкурс «Є-data Рейтинг» проводився за трьома ключовими показниками: рівень реєстрації бюджетних установ на порталі Є- data, приріст внесених документів, наповнення кабінетів.
Найбільш відкритими  з точки зору використання публічних коштів перед своїми громадянами є:  Нетішин (Хмельницька обл.)  з  результатом 93,7%, Сколе (Львівська обл.) – 90,4%, Заліщики (Тернопільська обл.) – 90,1%. ЦІ міста є членами АМУ. У конкурсі  взяло участь 447 міст. 
Довідка. «Є-data» – офіційний портал публічних фінансів України https://spending.gov.ua/ .Конкурс проводився за підтримки Міністерства фінансів України.
За коментарем щодо секретів побудови відкритого інформаційного середовища з боку влади, консультант з комунікацій проекту «ПУЛЬС» у Хмельницькому РВ АМУ Анна Сіра звернулася до Нетішинського міського голови Олександра Супрунюка. От лише деякі тези досвіду найвідкритішого міста України:
- Усі закупівлі проводимо через систему ProZorro! Окрім придбання продуктів з маленьким терміном зберігання на суму не більше 50 тис. грн, і проектування та інших творчих робіт. 
- У міській раді запроваджено систему електронного документообігу для ефективного контролю роботи спеціалістів та управлінь.
- Ми були учасниками тестування ресурсу «Розумне місто», де є зручні сервіси щодо відкритого бюджету, публічних фінансів, петицій, заявок на ЖКГ, опитування, доступ до електронних послуг тощо. На сьогодні ефективно ведемо роботу із громадянами через цей ресурс. «Розумне Місто» - інструмент розвитку партнерства між владою, громадянами та бізнесом.
- Запровадження електронного врядування у лікарні.
- Повний перехід на електронний документообіг в ОМС.
- Молода команда ініціативних та активних управлінців на чолі з міським головою.
- Виконуємо чинне законодавство і керуємося принципом: всі процедури повинні бути максимально відкритими.
- Виконуємо вимоги обласного фінуправління та Держказначейства.
Виконання цих простих принципів під силу практично кожному апарату управління містом, а Нетішин на даний момент є прикладом того, як може жити і працювати місто, як розвиває систему врядування відповідно до сучасних технологій.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)