30 / Листопад, 2017

Україна не змінюватиме мовну статтю Закону "Про освіту", підкреслює голова Верховної Ради Андрій Парубій, але допускає відстрочку вступу її в силу.

"У питаннях мови ми не будемо йти ні на які компроміси, ми будемо стояти твердо і не будемо міняти 7-ю статтю закону "Про освіту", - заявив спікер на зустрічі з президентом Світового конгресу українців Євгеном Чолієм в середу, повідомляє прес-служба апарату Верховної Ради.

"У той же час, голова парламенту допускає окремі коригування шляхом внесення до закону про повну загальну середню освіту положень про продовження перехідного періоду вивчення мов національних меншин, відстрочку введення в дію закону "Про освіту "та інше", - йдеться в повідомленні прес-служби.

Спікер українського парламенту підкреслив, що навіть у нинішній редакції українське законодавство про освіту дуже ліберальне.

Тим часом він нагадав, що Україна сотні років піддавалася русифікації, тому в питанні мови, національної ідентичності Київ не піде на поступки

А.Парубій під час зустрічі з Є. Чолієм також обговорив можливе широке залучення Світового конгресу українців до участі в роботі міжнародних організацій.

Спікер зазначив, що хотів би, щоб держава приділяла більше уваги громадам українців за кордоном.

Разом з тим в повідомленні, опублікованому на сайті Верховної Ради за підсумками зустрічі спікера з Є. Чолієм, відсутня згадка про те, що А.Парубій допускає відстрочку вступу в силу Закону "Про освіту". Тоді як в повідомленні, розісланому через електронну пошту, таке припущення є.

Джерело: http://ua.interfax.com.ua/news/political/465866.html

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)