10 / Березень, 2020

10 березня 2020 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій під головуванням Голови Комітету Сергія Бабака. Участь у засіданні беруть народні депутати України-члени Комітету, заступник Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій, представники експертного середовища та засобів масової інформації. Від Асоціації міст України участь у засіданні взяла аналітик Аналітичного центру Людмила Мозгова.

  

Під час засідання Комітет ухвалив рішення, що стосуються діяльності органів місцевого самоврядування:

Щодо проєкту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо залучення приватних інвесторів для вирішення проблеми дефіциту місць у дитячих садочках та школах» (№ 2595 від 13.12.2019 року, н. д. С. П. Лабазюк)

Законопроєктом пропонується передбачити пільгові умови надання в оренду державного та комунального нерухомого майна (будівлі, споруди, приміщення) для розміщення закладів дошкільної та загальної середньої освіти, а також з метою передачі в оренду зобов’язати органи місцевого самоврядування виділяти мінімум одне приміщення комунальної власності на пільгових умовах для розташування закладів дошкільної освіти.

Асоціація міст України, в цілому підтримуючи необхідність пільгових умов для розвитку приватних закладів освіти та розширення мережі закладів дошкільної освіти, висловила рекомендації та зауваження до проєкту цього нормативно-правового акта, що потребував суттєвого доопрацювання.

Комітет врахував позицію АМУ та повернув законопроєкт на доопрацювання.

Щодо проєктів законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо перерахунку пенсій державним службовцям, працівникам органів місцевого самоврядування та іншим) (р.№2257 від 11.10.2020 року, н.д. Д.Шенцев, Д.Шпенов) та «Про внесення змін до деяких законів України щодо перерахунку пенсій науковим працівникам, державним службовцям, працівникам органів місцевого самоврядування та журналістам» (р. № 2257-1 від 31.10.2019 року , н.д. Н.Королевська, Ю.Солод).

Метою розробки основного та альтернативного законопроектів є передбачення законодавчого механізму перерахунку призначених пенсій для державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування, наукових працівників, журналістів. За результатами обговорення на засіданні підкомітету Комітет ухвалив рішення законопроєкт № 2257 відхилити, а альтернативний законопроєкт № 2257-1 доопрацювати за результатами розгляду в першому читанні.

Аналітичний центр АМУ

 

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)