16 / Січень, 2020
15 січня 2020 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій під головуванням Голови Комітету Сергія Бабака. Участь у засіданні взяли народні депутати-члени Комітету, представники секретаріату Комітету, помічники народних депутатів, освітні експерти та журналісти. Від Асоціації міст України участь у засіданні взяла аналітик Аналітичного центру Людмила Мозгова.
Під час засідання Комітет розглянув два законопроєкти, що стосуються діяльності органів місцевого самоврядування:
  • Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо посилення державних гарантій для громадян, які проживають в гірських та високогірних населених пунктах (№2003).
  • Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання економічного розвитку та забезпечення соціальної стабільності гірських та високогірних населених пунктів (№2003-1).
Законопроєктами № 2003 та № 2003-1 пропонується, крім іншого, забезпечити державну підтримку діяльності існуючої розгалуженої мережі закладів освіти і науки, збереження їх кількості при формуванні спроможних територіальних громад.
У той же час зазначені норми законопроєктів суттєво обмежували права засновників здійснювати управління мережею закладів освіти.
 
  
 
Голова Комітету Сергій Бабак та його заступник Сергій Колебошин висловили бажання долучитись до розроблення комплексного законопроєкту, який би забезпечив стабільний економічний розвиток та належну державну підтримку гірських територій. У той же час законопроєкти № 2003 та № 2003-1 не містять належного економічного обґрунтування та потребують узгодження з окремими нормами чинного законодавства.
Зважаючи на це, Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України повернути обидва законопроєкти на доопрацювання.
Рішення Комітету відповідає позиції Асоціації міст України щодо цих проєктів нормативно-правових актів.
 
Аналітичний центр АМУ
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)