30 / Травень, 2019
29 травня 2019 року відбулось розширене засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти під головуванням Першого заступника Голови Комітету Олександра Співаковського. Участь у засіданні взяли народні депутати-члени Комітету, представники Міністерства освіти і науки України, експертного середовища, керівники закладів загальної середньої освіти, громадські організації.  Асоціацію міст України представляла аналітик АМУ Людмила Мозгова.
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич представила (презентація) проект Закону України «Про повну загальну середню освіту» (№ 10204 від 05.04.2019 р.).

 

Законопроект подано Кабінетом Міністрів України на виконання «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про освіту» щодо підготовки та подання на розгляд Верховної Ради України пропозицій стосовно приведення законів України у відповідність до базового Закону України «Про освіту».
Асоціація міст України також долучилась до розроблення проекту Закону України «Про повну загальну середню освіту» у складі робочої групи, створеної Міністерством освіти і науки України. Звертаємо увагу, що схвалену Урядом редакцію законопроекту АМУ підтримала із зауваженнями та пропозиціями, що також були надіслані на адресу Комітету листом від 24 квітня 2019 року № 5-201.

 

Стан експертного опрацювання тексту законопроекту проаналізував голова підкомітету з питань дошкільної, загальної середньої, інклюзивної освіти Тарас Кремінь. У своєму виступі він наголосив, що подали свої пропозиції до Комітету обласні державні адміністрації, 3 обласні ради, громадські організації, Асоціація міст України та профспілка.
«Для мене в умовах децентралізації принципово важливо було звернути увагу на те, як відреагувала на законопроект місцева влада та Асоціація міст України. Хочу зупинитись на новелах, які пропонує Асоціація міст України, бо цей закон буде безпосередньо впроваджений на місцях. Ці питання стосуються визначення нормативу «достатньої кількості» закладів освіти, механізмів фінансування груп подовженого дня, пропозицій до складу конкурсної комісії з проведення конкурсу з обрання керівника закладу освіти, забезпечення права на проходження сертифікації вчителів, усунення дублювання повноважень у сфері нагляду (контролю) у сфері освіти, уточнення меж фінансової автономії закладів освіти, а також визначення назв органів, яким надаються повноваження у сфері освіти, та уточнення формулювань окремих норм, доповнення розділу «Прикінцевих та перехідних положень» Законопроекту», ‒ акцентував Тарас Кремінь і додав: ‒ «На мою думку, законопроектом ми не перекриємо всіх проблем, що стосуються закладів загальної середньої освіти. Оскільки і Закон України «Про освіту» не є універсальним. Однак маємо навчити органи місцевого самоврядування допомагати освітнім реформам. Адже це і гарантування якісного харчування дітей, безпеки освітнього середовища, протипожежної безпеки, забезпечення житлом молодих учителів, пенсійного забезпечення педагогів».
На думку Комітету, цей законопроект є першочерговим завданням забезпечення законодавчого підґрунтя для реформування системи повної загальної середньої освіти. За результатами розширеного засідання Комітету, Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти вирішив:
  • рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні проект Закону України «Про повну загальну середню освіту» (реєстр. № 10204 від 05.04.2019 року), поданий Кабінетом Міністрів України прийняти за основу.
Нагадуємо, що 15 травня 2019 року Комітет затвердив склад робочої групи з доопрацювання проекту Закону України «Про повну загальну середню освіту» (реєстр. № 10204 від 05.04.2019 року), до якої увійшли офіційні представники центральних органів виконавчої влади, представники наукових установ, громадських організацій, експерти, педагоги-практики. Від Асоціації міст України до складу робочої групи увійшла аналітик Аналітичного центру Людмила Мозгова. Керівництво робочою групою доручено голові підкомітету з питань дошкільної, загальної середньої, інклюзивної освіти Тарасу Креміню. На сьогодні в складі робочої групи 26 осіб. На адресу Комітету надійшли пропозиції та зауваження до законопроекту від обласних державних адміністрацій, обласних наукових установ, освітянських громадських організацій, Асоціації міст України, профспілок тощо. Всі вони узагальнені і передані на опрацювання робочою групою. На цей час надійшло близько 170 поправок та зауважень до тексту законопроекту.
Сьогодні, 30 травня 2019 року,  проект Закону України «Про повну загальну середню освіту» (реєстр. № 10204 від 05.04.2019 року) буде винесений на розгляд у першому читанні Верховною Радою України.
Аналітичний центр АМУ
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)