08 / Листопад, 2019
7 листопада в парламентському Комітеті з питань бюджету відбувся розгляд поправок до проекту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» №2144 в частині збереження місцевого акцизу з пального. Позицію органів місцевого самоврядування під час засідання представляв народний депутат України Зійновій Андрійович, а також Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
Правки щодо продовження у 2020 році зарахування до місцевих бюджетів частини акцизного податку з пального передбачені законопроектом «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні пального та частини акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів у 2020 році)» (№2231), який розроблений АМУ та зареєстрований у парламенті З.Андрійовичем.
На своїй Фейсбук-сторінці народний депутат написав: «Півдня у Комітеті з питань бюджету тривала запекла боротьба на захист місцевого самоврядування. Боротьба, яка має на меті донести до парламенту позицію громад: без місцевого акцизу з пального наші міста, села, селища і ОТГ не будуть мати ресурси на розвиток! А ще – існує величезний ризик тінізації у сфері обігу пального, адже до запровадження місцевого акцизу 30% ринку пального було у тіні!»
Для деяких громад акциз з пального приносить до 50% доходів. АМУ наголошує, що втрати бюджетів на місцях через відсутність надходжень від акцизу з пального складуть від 7,7 млрд на рік! «Це величезна сума, без якої громади стануть слабкішими, а деякі навіть втратять спроможність. І в першу чергу, постраждають малі міста та ОТГ. Це неприпустимо! Тому що це зведе нанівець результати та перспективи реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади!», - написав З.Андрійович.
АМУ закликає Комітет з питань бюджету на наступному засіданні схвалити правки до змін у Бюджетний кодекс в частині збереження місцевого акцизу з пального, а також усіх парламентарів підтримати їх під час голосування у парламенті!
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)