14 / Травень, 2019

Сьогодні, 14 травня 2019 року, Верховна Рада України прийняла у першому читанні проект Закону України «Про фахову передвищу освіту» (реєстр. № 8321-д), що стосується діяльності закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації, тобто коледжів та технікумів.

АМУ концептуально підтримала прийняття у першому читанні проекту Закону України “Про фахову передвищу освіту” (реєстр. №8321-д). У той же час інформуємо, що наразі цей законопроект не стосується компетенції переважної більшості сільських, селищних та міських рад, окрім м. Києва. Може стосуватись компетенції міських рад, які мають у комунальній власності заклади фахової передвищої освіти.

У законопроекті збережено права як засновника закладів освіти в органів місцевого самоврядування, до сфери управління яких належать заклади фахової передвищої освіти, забезпечено прозорий механізм фінансування (насамперед із державного бюджету). Значних ризиків для органів місцевого самоврядування не було виявлено.

«Це є прогресивний проєвропейський закон, прийняття якого створить підґрунтя для проведення системної реформи з метою формування кадрового потенціалу відповідно до потреб громадян, ринку праці та перспектив розвитку національної економіки», ‒ на своїй сторінці у Facebook зазначив Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)