30 / Березень, 2021
30 березня Верховна Рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" №3553 від 28.05.2020.
Законом надано визначення е-паспорта та е-паспорта для виїзду за кордон. Також встановлено, що громадяни України можуть використовувати відображення в електронній формі інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, а також у інших документах, в яких відображається інформація про реєстраційний номер облікової картки платника податків та/або про зареєстроване місце проживання (е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон).
 
Звертаємо увагу! Порядок формування е-паспорта і е-паспорта для виїзду за кордон, їх електронних копій та їх перевірки органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами визначається Кабінетом Міністрів України. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, юридичні та фізичні особи зобов’язані забезпечити перевірку е-паспорта і е-паспорта для виїзду за кордон, що пред’являються громадянами України.
 
 Е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон не використовується у разі:
  • перетинання державного кордону України, крім випадків необхідності підтвердження особи громадянина України при в’їзді в Україну;
  • в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї;
  • в’їзду, перебування, проживання або пересування у межах прикордонної смуги, виходу у територіальне море та внутрішні води України».
Законом приведено термінологію Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» у відповідність до Закону України «Про електронні довірчі послуги».
 
Прикінцевими положеннями передбачено, що Закон набирає чинності з 23 серпня2021 року, окрім пункту 2 цього розділу, який набирає чинності з дня опублікування цього Закону. Даний пункт зобов'язує Кабінет Міністрів України протягом трьох місяців з дня опублікування цього Закону:
  • забезпечити розроблення та затвердження нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону;
  • привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
  • забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)