19 / Листопад, 2018
19 листопада Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан взяв участь у тематичних зустрічах з питань застосування окремих норм законодавства в діяльності виконавчих апаратів місцевих рад. Захід проводиться в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ. Співорганізаторами заходу є Комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, апарат Верховної Ради України, Національне агентство України з питань державної служби та Українська асоціація районних і обласних рад.
У роботі Секції беруть участь керуючі справами виконавчих апаратів обласних рад, керуючі справами виконавчих комітетів міських рад міст – обласних центрів, секретаріату Київської міської ради, представники апарату Київської міської державної адміністрації.
У відкритті заходу взяли участь перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Юрій Савчук, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Віктор Чумак, перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради України - керуючий справами Петро Боднар, голова підкомітету з питань державної служби та служби в органах місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Альона Шкрум, а також голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко.
 
 
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан під час виступу висловив впевненість, що учасники застосують отримані знання у своїй роботі. Говорячи про законотворчу діяльність у сфері протидії та запобіганню корупції, О.Слобожан відзначив важливість підтримки представниками органів місцевого самоврядування законопроекту №8369 «Про службу в органах місцевого самоврядування». АМУ підтримує прийняття цього проекту Закону, адже він сприятиме забезпеченню спроможності місцевого самоврядування, оскільки дозволить залучати високопрофесійних спеціалістів та забезпечити їм належні умови оплати праці.
Законопроект «Про службу в органах місцевого самоврядування» передбачає створення моделі стабільного функціонування органів місцевого самоврядування і зменшує передумови для появи корупції. Завдяки цій моделі служба стане конкурентоспроможною, - сказав О.Слобожан.
Під час зустрічей перед учасниками виступили представники Національного агентства з питань запобігання корупції, які розповіли про розповсюджені механізми порушення антикорупційного законодавства посадовими особами та шляхи їх подолання. Учасники обговорили практику застосування в органах місцевого самоврядування та можливості подальшого вдосконалення профільного законодавства України, а також особливості забезпечення діяльності місцевих рад в умовах реформування.
Тематичні зустрічі продовжаться 20 листопада роботою у секціях. Учасники вивчатимуть питання кадрової та організаційної роботи обласних та місцевих рад.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)