19 / Жовтень, 2020
19 жовтня відбулася презентація результатів конкурсу "Дієва громада", який проводило Міністерство цифрової трансформації. Конкурс став першим етапом оцінки цифрової трансформації територіальних громад задля написання майбутньої стратегії цифрової трансформації регіонів в Україні. Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан як член експертної ради конкурсу взяв участь у презентації результатів.
Зокрема, щодо головної проблеми, з якою стикаються громади при впровадженні цифровізації, Виконавчий директор АМУ зазначив, що такі проблеми не є однорідними, адже вони диверсифіковані залежно від того, якою є громада: сільською, селищною чи міською. Він підкреслив, що для кожного типу або групи муніципалітетів проблеми впровадження цифрових технологій - різні. Що стосується кадрів, то це актуально для новостворених громад і для невеликих муніципалітетів. Якщо говорити про великі міста, то вони мають і кадрову, і фінансову, і технологічну потужність, проте вони довго чекали на можливість поєднання різноманітних реєстрів для покращення роботи цифрових систем. О.Слобожан також наголосив на необхідності розуміння, що кошти, спрямовані на процеси цифровізації громад, окупляться, тому усім громадам слід поступово ставати на цей шлях.

Впровадження систем цифровізації дозволить головам громад швидко і якісно отримувати об’єктивні дані про реальні запити громади. Це допоможе приймати правильні рішення, і головне – задовольняти актуальні потреби жителів громад. Також треба збагнути, що поняття задоволеності іноді не вкладається чи в прокладання доріг, чи в спорудження дитячих садочків, щоразу воно змінюється. Поступово впроваджуючи цифрові технології у життя громад, голови зможуть задовольняти саме ті потреби, які на даний момент є найбільш необхідними. Але найголовніше – використання таких систем дозволить самим громадам формувати бачення майбутнього їх розвитку, - зазначив О.Слобожан.

Переглянути відео презентації результатів конкурсу можна за посиланням.
Нагадаємо, конкурс «Дієва Громада» є першим етапом оцінки цифрової трансформації територіальних громад для створення майбутньої стратегії цифрової трансформації регіонів. Це про рівний доступ громадян до електронних послуг, е-демократії, розвитку смарт сіті, підвищення ефективності роботи муніципалітетів, збереження грошей платників податків та підвищення цифрових навичок населення та посадових осіб органів місцевого самоврядування.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)