09 / Липень, 2019
9 липня 2019 року у Києві під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана відбулося засідання Координаційної ради з питань впровадження реформи у сфері освіти, до якої входять представники Уряду, заступники міністрів профільних міністерств, народні депутати України. Асоціацію міст України у складі ради представляє Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
У режимі прямого відеозв’язку у засіданні взяли участь представники обласних державних адміністрацій та представники міст-обласних центрів, зокрема начальники управлінь освіти. 
На початку заходу Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підкреслив важливість реформи освіти «Нова українська школа» та відповідальність органів місцевого самоврядування за її впровадження. Глава Уряду наголосив, що зараз важливо зосередитися на підготовці до початку навчального року, який розпочнеться через 54 дні, і доручив прискорити підготовку до нового навчального року, особливо щодо матеріального забезпечення шкіл, закладів профтехсвіти, підключень до мережі Інтернет та комплектації підручниками. Під час наради В.Гройсман зв’язався з відділами освіти усіх регіонів країни і з’ясував хід освоєння бюджетних субвенцій. Цього року їх обсяг становить 1,215 млрд грн. Окремо він торкнувся питання створення центрів інклюзивної освіти. На сьогодні їх функціонує вже 561. Асигнування на роботу таких центрів цього року становить 504 млн грн. 
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан проінформував учасників, що після минулого засідання Координаційної ради Асоціація міст України спільно з Міносвіти працювали над над вдосконаленням формули розподілу освітньої субвенції. До цієї роботи були залучені й керівники управлінь освіти міст-обласних центрів. В результаті напрацьовано пропозиції щодо  вдосконалення формули. О.Слобожан наголосив на таких важливих питаннях:
При підготовці проекту Держбюджету на 2020 Мінфіну доцільно врахувати реальний контингент учнів. "Це буде революційне рішення за роки незалежності, яке повністю забезпечить потреби органів місцевого самоврядування при вдосконаленні нової формули", - наголосив Виконавчий директор АМУ.
Кошти на освіту для малих населених пунктів: існує потреба у контролі за розподілом райдержадміністраціями цих коштів із розрахунку на одного учня. Є підготовлені рекомендації щодо коефіцієнтів розподілу цих коштів. Облдержадміністрації за допомогою Мінфіну мають проконтролювати, щоб ці кошти надійшли на місця.
Важливо  Мінфіну взяти під контроль розподіл додаткової дотації, щоб інтереси усіх громад були дотримані і щоб на рахунках ОДА не залишалися кошти цієї додації, які наприкінці року доведеться повернути у держбюджет.  
Виконавчий директор АМУ О.Слобожан звернувся до Прем’єр-міністра В.Гройсмана з проханням дати Міністерству фінансів доручення врахувати пропозиції, напрацьовані Міносвіти спільно з АМУ.   
 
  
Нагадаємо, Координаційна Рада є дорадчим органом Кабінету Міністрів України, повноваження якого передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року № 1203. ЇЇ перше засідання відбулося 9 квітня 2019 року у Дніпрі.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)