29 / Жовтень, 2020
29 жовтня 2020 року Асоціація міст України та «Active Group» провели на інтернет-телеканалі «InterVizor» онлайн-марафон «Місцеві вибори: другий тур», присвячений обговоренню підсумків першого туру місцевих виборів та перспектив проведення других турів виборів у містах України.
У марафоні взяв участь Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
До заходу долучилися кандидати на посади мерів міст: Кривий Ріг - Юрій Вілкул, Ужгород - Богдан Андріїв, Бердянськ - Валерій Баранов, Миколаїв - Олександр Сєнкевич, Дрогобич - Тарас Кучма, Марганець - Олена Жадько, а також експерти і аналітики.
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан у вітальному слові зауважив, що місцеві вибори 2020 в цілому відповідали закону. Проте, у зв’язку з поширення на території України гострої распіраторної хвороби COVID-19, явка виборців була рекордно низькою. «АМУ чекає остаточних результатів вибрів. Однак, виходячи з попередніх підрахунків, для Асоціації результати є очікуваними. Слід зазначити, що багато місцевих політичних проектів показали гарний результат і отримали мандати в радах. Також у деяких містах можуть відбутися повторні вибори, зокрема в місті Бориспіль, де на жаль імовірний переможець виборів помер».
Валерій Баранов, кандидат в мери міста Бердянськ, наголосив, що виборча кампанія відзначилася масштабними фальсифікаціями, підкупом виборців та використанням «сіток». «Якщо знайдемо достатню кількість сфальсифікованих протоколів – це буде підставою для перевиборів. Поки готуємося до другого туру і зосередимося на тому, щоб у другому турі була більша явка виборців».
Кандидат на посаду мера Ужгорода Богдан Андріїв сказав, що хоча було багато пропозицій від різних політичних партій, він прийняв рішення йти на вибори як самовисуванець. «Щоб не залежати від жодної політичної сили, я прийняв для себе рішення йти шляхом самовисування. Адже мер має працювати на розвиток міста, а не на партію».
Кандидат у мери Миколаєва Олександр Сєнкевич підкреслив, що центральна влада має допомагати місцевому самоврядуванню. Проте, коли в країну прийшов  COVID-19, громади опинилися сам на сам з проблемою. «Після селектору АМУ з Урядом, було прийнято рішення про створення політичної сили, яка буде представляти місцеве самоврядування. І саме завдяки АМУ, яка не переслідує політичні мотиви, а працює виключно в інтересах місцевого самоврядування, мери низки міст прийняли рішення об’єднатися в політичну партію для захисту інтересів громад.
Кандидат на посаду мера міста Марганець Олена Жадько наголосила, що її опонент намагається здійснити перерахунок голосів. ТВК не допускають представників «ОПОРИ», ОБСЄ, адвокатів. Підрахунок голосів здійснюється вночі. Також О.Жадько зауважила, що безпосередньо у день виборів її команда зафіксувала підкуп виборців. Відомості про дане кримінальне правопорушення внесені до ЄРДР.
Кандидат в мери Кривого Рогу Юрій Вілкул сказав: «Хочу подякувати Асоціації міст України, яка звернулася до Президента України та міжнародних спостерігачів через тиск на місцеве самоврядування. Адже фактично, за два тижні до дня проведення місцевих виборів проти мене поновлено кримінальну справу п’ятирічної давнини з метою вручити підозру та обрати запобіжний захід і  примусити відмовитися від участі у виборах. Однак, виходячи з результатів виборів, бачу, що народ підтримує діючу міську владу». 
Тарас Кучма, кандидат на посаду мера міста Дрогобич зауважив, що внесення змін у Виборчий кодекс за два місяці до початку виборчої кампанії призвело до того, що виборці не розібралися, як правильного голосувати. І, як наслідок, маємо багато зіпсованих бюлетенів. «Вся моя виборча кампанія була присвячена роз’яснювальній роботі для виборців. Але у нас ще немає культури голосування. І людина, голосуючи за свого депутата і не обираючи при цьому партію, навіть не здогадується, що її бюлетень вважатиметься недійсним».
 
Пропонуємо переглянути повне відео онлайн-марафону
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)