21 / Травень, 2019

На офіційному сайті Кабінету Міністрів України оприлюднено Постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо відкритих даних», яка була затверджена Урядом 17 квітня цього року. 
Даними змінами до Постанови:
  • збільшується кількість обов’язкових до відкриття наборів даних. Раніше їх було 616 відтепер - 887;
  • запроваджуються індикатори оцінювання розвитку відкритих даних у центральних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування;
  • уточнюються формулювання;
  • затверджується Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних та Порядок щорічної оцінки стану оприлюднення та оновлення відкритих даних розпорядниками інформації на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.
Органам місцевого самоврядування варто звернути увагу на наступне:
  • З'являються близько тридцяти нових наборів даних, які потрібно оприлюднювати (перелік наведено за посиланням), уточнюється зміст уже існуючих.
  • Відповідно до статті 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації"  (далі Закон) розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання. Даним законом також передбачено ряд обовязків розпорядників інформації. Стаття 15 Закону передбачає перелік обов'язкової до оприлюднення інформації, у тому числі і перелік наборів даних, що оприлюднюються у формі відкритих даних. 
  • Саме на розпорядника інформації покладено відповідальність за визначення завдань, забезпечення діяльності та оприлюднення інформації структурним підрозділом або відповідальною особою з питань доступу до публічної інформації.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)