01 / Листопад, 2018

31 жовтня 2018 року відбулася офіційна зустріч Виконавчого директора АМУ Олександра Слобожана з Головою Державної служби якості освіти України Русланом Гураком. Участь у заході взяли також Перший заступник Голови Держслужби Олександр Якименко, директор департаменту інституційного аудиту Юрій Вергун, директор департаменту акредитації та моніторингу Іван Юрійчук та аналітик з питань освіти АМУ Людмила Мозгова.

Під час зустрічі Голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак підкреслив, що залучення до роботи над створенням стандартів і рекомендацій щодо функціонування системи забезпечення якості освіти органів місцевого самоврядування як засновників закладів освіти є вкрай важливим. При цьому він розповів, що вже є напрацьований проект методичних рекомендацій «Стандарти і рекомендації щодо функціонування системи забезпечення якості освіти в закладах загальної середньої освіти (внутрішньої системи забезпечення якості освіти)», який сприятиме кращому розумінню якості освіти серед усіх зацікавлених сторін та допоможе як засновникам, так і закладам загальної середньої освіти у розбудові власних систем забезпечення якості освіти, а також у проведенні самоаналізу й самооцінювання діяльності. Він підкреслив, що розроблені стандарти та рекомендації є лише орієнтирами для школи у забезпеченні високої якості освіти.

 

«Налагодження партнерства з органами місцевого самоврядування, які безпосередньо на місцях працюють з закладами освіти, зокрема з Асоціацією міст України, дозволить ефективніше впровадити розроблену систему забезпечення якості», ‒ акцентував Руслан Гурак.

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан подякував за ініціативу ДСЯОУ щодо співпраці та запевнив, що АМУ готова взаємодіяти в інтересах громад України, адже законодавством визначено, що саме органи місцевого самоврядування відповідають за реалізацію державної політики у сфері освіти та забезпечення якості освіти на відповідній території.

 

Нам важливо співпрацювати з ДСЯОУ у частині розроблення та впровадження інституційного аудиту закладів освіти. Крім того, сподіваємось, що у процесі співпраці органи місцевого самоврядування візьмуть участь в обговоренні й одержать відкритий та прозорий механізм проведення ДСЯОУ державного нагляду та контролю у сфері освіти, ‒ зауважив Олександр Слобожан.

Насамкінець учасники зустрічі обговорили спільні плани щодо перспектив співпраці.

Нагадаємо, раніше представник ДСЯОУ брав участь у засіданнях Секції АМУ з питань освіти.

Аналітичний центр АМУ

 

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)