07 / Жовтень, 2019

Міністр освіти і науки України Ганна Новосад запропонувала критерії для формування мережі старшої профільної школи, яка працюватиме за новим Держстандартом.

Про це вона розповіла під час селекторної наради з керівниками обласних управлінь освіти, пише Освіта.ua.

Отже, міністерка запропонувала такі критерії:

  • засновниками таких закладів можуть бути обласні ради;
  • заклади мають бути розраховані на щонайменше 300 учнів;
  • необхідна наявність 4 класів у кожній з паралелей;
  • має бути забезпечена можливість проживання та підвезення учнів до школи;
  • профільний ліцей має бути окремою юридичною особою і не має забезпечувати здобуття освіти на інших рівнях.

“Відповідно до таких примірних критеріїв ми би хотіли почути ваше розуміння майбутнього мережі старшої профільної школи”, – звернулась Новосад до керівників обласних управлінь освіти.

Також вона повідомила, що МОН працює над кредитним проєктом зі Світовим Банком, який, зокрема, має дозволити запустити реформовану старшу школу раніше 2027 року. Проєкт передбачатиме побудову або реконструкцію закладів старшої профільної школи.

“Тобто у нас безпосередньо будуть кошти для забезпечення старших шкіл, тому ми хочемо рухатись із розумінням того, коли ми можемо стартувати”, – додала міністерка.

Новосад звернулась до керівників обласних управлінь освіти з проханням висловити власні пропозиції щодо формування мережі старшої профільної школи.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила новий закон “Про освіту”. За ним, зокрема, передбачається перехід на 12-річну середню освіту.

Також із запровадженням 12-річного терміну навчання в загальноосвітніх школах МОН планує скоротити термін навчання на бакалавраті до трьох років.

Джерело

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)