03 / Квітень, 2019
3 квітня 2019 року відбулось засідання Уряду. Позицію Асоціації міст України представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
Під час засідання Уряд розглянув та прийняв ряд важливих для органів місцевого самоврядування рішень у галузі освіти:
 
 
Постановою передбачено цільову субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання комп’ютерної техніки у розмірі 300 млн грн, шкільних автобусів ‒ 325 млн грн, підключення до Інтернету ‒ 700 млн грн, спеціальних автомобілів для Інклюзивно-ресурсних центрів ‒ 175 млн грн. Усього в державному бюджеті на зазначені цілі передбачено 1,5 млрд грн. Кошти будуть спрямовані обласним бюджетам та розподілені рішенням облдержадміністрацій між районними бюджетами та бюджетами міст обласного значення й ОТГ.
«Ми передбачаємо можливість співфінансування з коштами бюджетів органів місцевого самоврядування. Зауважуємо, що ми створюємо умови для підключення закладів освіти до мережі Інтернет, при цьому абонплату мають сплачувати органи місцевого самоврядування зі своїх бюджетів», ‒ зауважила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
АМУ звертає увагу, що принцип співфінансування із місцевими бюджетами у самій постанові не передбачено, а тому очікуємо офіційного оприлюднення нормативно-правового документа. Також інформуємо, що ця субвенція є новим видом трансферту з державного бюджету місцевим бюджетам, до 2019 року таких видатків у державному бюджеті місцевим бюджетам не передбачалось.
«Уперше міста матимуть можливість отримати кошти на закупівлю шкільних автобусів, оскільки до цього часу подібна програма реалізувалась за принципом співфінансування з місцевими бюджетами лише у сільській місцевості. У той же час динаміка збільшення мережі інклюзивних класів свідчить про необхідність закупівлі у містах шкільних автобусів, обладнаних місцем для перевезення дітей із особливими потребами до закладів освіти. Відсутність коштів у місцевих бюджетах не дозволяла здійснити ці вкрай потрібні закупівлі. Постановою передбачено також спрямування коштів у райони та ОТГ на закупівлю автобусів», ‒ зауважив Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
Постановою регулюється сфера професійної (професійно-технічної) освіти, зокрема приводиться термінологія до відповідності Закону України «Про освіту» та встановлюється обмеження щодо спрямування не більше 15% коштів з 50% зарплати учнів на преміювання майстрів виробничого навчання. Крім того, передбачається посилення безпеки життєдіяльності та виробничої санітарії під час виробничого навчання та виробничої практики. Проект нормативно-правового акта був узгоджений із АМУ під час засідання профільного Урядового комітету. Уточнення, передбачене постановою, дозволить збільшити спрямування надходжень коштів від виробничого навчання на оновлення матеріально-технічної бази закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
Розпорядженням пропонується затвердити план заходів з реалізації Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти. Цей проект стосується сфери професійної (професійно-технічної) освіти. Йдеться про співпрацю закладів професійної освіти з роботодавцями, посилення ролі навчання на виробництві, розробку типових договорів та ін.
Аналітичний центр АМУ
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)