26 / Жовтень, 2018
26 жовтня пройшов ІІІ Форум з непрямого оподаткування, присвячений темі акцизного податку з тютюну та алкоголю як додаткового джерела наповнення бюджету, та  адмініструванню непрямих податків. Захід відбувся у Києві за участі народних депутатів України, представників Міністерства фінансів України, Асоціації податкових радників, тютюнової галузі, експертів та науковців. У ньому взяли участь представник Голови АМУ у Верховній Раді, член МДО "За розвиток місцевого самоврядування" Оксана Продан, Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан та експерт з місцевого економічного розвитку АМУ Діна Серебрянська.
Панельна дискусія на тему "Акцизний податок з тютюну та алкоголю як додаткове джерело наповнення бюджету" була присвячена проблемі швидкого зростання акцизних ставок. Їх ріст негативно впливає на виробництво підакцизних товарів та збільшує тіньовий ринок, що призводить до зменшення  надходжень до бюджетів. Так, за інформацією представника ПрАТ "Філіп Морріс Україна", підвищення на 30% акцизного податку на тютюнову продукцію призвело до зменшення виробництва на 23% та сплати акцизу – на 10%.
Під час обговорення акцизу з роздрібного продажу тютюнової та алкогольної продукції О.Продан наголосила, що він є важливим джерелом надходження до місцевих бюджетів. Тому не можна допустити скасування податку без достатньої компенсації втрат доходів місцевим бюджетам. Органи місцевого самоврядування повинні мати надійні джерела фінансових ресурсів, щоб забезпечувати населення якісними освітніми, медичними та соціальними послугами.
У свою чергу, представники ПрАТ "Філіп Морріс Україна" та експерти ринку алкогольних напоїв наголосили на необхідності скасування акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових та алкогольних виробів, як такого який є податком на податок, що суперечить базовим принципам оподаткування. Також, на їх думку, акциз сприяє збільшенню тіньового ринку. За даними експертів, акциз сплачено лише з 37% проданих тютюнових та алкогольних виробів.
Попри це, учасники заходу були одностайні щодо недопущення втрати доходів місцевими бюджетами та необхідності розробки компенсатора можливих втрат доходів громад у разі скасування акцизного податку.
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)