05 / Жовтень, 2017

Сьогодні Комітет Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, участь у роботі якого приймав аналітик Асоціації міст України Олег Гарник, розглянув проекти Законів «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» (реєстр. № 7083 від 06.09.2017 року) та  проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони звернення стягнення та накладення арешту на кошти суб’єктів господарювання у сферах тепло-, водопостачання та водовідведення, отриманих від міжнародних фінансових організацій на реалізацію інвестиційних проектів (заходів) в Україні» (реєстр. № 6578 від 12.06.2017).

Зауважимо, що проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» спрямований на забезпечення сталого функціонування підприємств тепло- та водопостачання, у тому числі й за рахунок уточнення механізму врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії.

Проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони звернення стягнення та накладення арешту на кошти суб’єктів господарювання у сферах тепло-, водопостачання та водовідведення, отриманих від міжнародних фінансових організацій на реалізацію інвестиційних проектів (заходів) в Україні» спрямований на вирішення проблеми накладення арештів на кошти міжнародних фінансових організацій. Зауважимо, що до Асоціації міст України надходили неодноразові звернення як органів місцевого самоврядування, так і комунальних підприємств щодо накладення арештів на кошти підприємств тепло- та водопостачання, які вони отримали від міжнародних фінансових організацій на реалізацію інвестиційних проектів. Такі ситуації потенційно призводять до невиконання комунальними підприємствами відповідних інвестиційних програм та укладених міжнародних договорів. Окрім того, накладення арештів на такі кошти підриває довіру іноземних інвесторів до підприємств тепло- та водопостачання, як до надійних партнерів

Враховуючи ту обставину, що прийняття обох проектів Законів сприятиме вирішенню болючих проблем сфери житлово-комунального господарства, сприятиме її оздоровленню та зменшить фінансове навантаження на місцеві бюджети, на засіданні Комітету Верховної Ради України Асоціація міст України підтримала їх прийняття.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)