16 / Березень, 2017

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань бюджету 15 березня 2017 року відбулася презентація моделі середньострокового бюджетного планування. Презентувала народним депутатам модель середньострокового бюджетного планування на 3 роки перший заступник Міністра фінансів України Оксана Маркарова. Одним з основних пріоритетів на наступний рік є перехід на середньострокове – трирічне бюджетування.  Це означає, що усі розпорядники бюджетних коштів будуть планувати стратегічні реформи й підвищувати ефективність державних видатків. Новелою є затвердження стель видатків Верховною Радою та доповіді головних розпорядників про досягнуті результати і про плани на середньострокову перспективу під час обговорення Бюджетної декларації у Парламенті.

За наслідками розгляду проекту Закону України про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» щодо збільшення обсягу видатків на заробітну плату працівникам державних підприємств космічної галузі (реєстр. № 5693 від 20.01.2017), поданого народними депутатами України Кривенком В.М. та Курячим М.П., Комітет з питань бюджету ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні прийняти законопроект за основу та в цілому як закон з урахуванням пропозицій Комітету, пов’язаних з необхідністю внесення редакційних та техніко-юридичних уточнень та збалансування бюджетних показників. 

Крім того, Бюджетний Комітет розглянув законопроект підготовлений Міністерством фінансів України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (реєстр. № 6143 від 27.03.2017 р.), внесений Кабінетом Міністрів України. Проект розроблений з метою отримання можливості використання кредитних ресурсів, що будуть надані Ексімбанком Угорщини на фінансування проектів з розбудови прикордонної дорожньої інфраструктури на українсько-угорському державному кордоні. При цьому, при прийнятті законопроекту збільшуються видатки та дефіцит державного бюджету на 100 млн грн.

За підсумками розгляду Комітет з питань бюджету ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України зазначений законопроект розглянути після прийняття в цілому проекту Закону України «Про ратифікацію Рамкового договору між Урядом України та Урядом Угорщини про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги» (реєстр. № 0136 від 01.03.2017 р.) та за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу та в цілому як закон з урахуванням пропозицій Комітету.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)