20 / Лютий, 2019

Сьогодні, 20 лютого 2019 року, у Міністерстві освіти і науки України відбулось засідання робочої групи з розроблення нормативно-правових актів з питань протидії та попередження булінгу (цькування) в закладах освіти. Участь у засіданні взяла аналітик Аналітичного центру Асоціації міст України Людмила Мозгова.

Учасників зустрічі привітала Генеральний директор директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Валентина Хіврич, наголосивши на необхідності створення безпечного середовища у закладах освіти.

Державний експерт директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Оксана Савицька наголосила, що Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу» (№ 2657-VIII від 18.12.2018 року) визначає необхідність розробки плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу, порядку реагування на випадки булінгу та порядку застосування заходів виховного впливу.

  

Аналітик АМУ Людмила Мозгова акцентувала на тому, що виконання всіх заходів, передбачених планом, що розроблятиметься, не є обовʼязковим для всіх. «МОН має розробити примірний план, а заклад освіти з нього обиратиме актуальні для свого освітнього середовища заходи. Потрібно збалансувати заходи щодо протидії булінгу із системою виховної роботи закладу, щоб не переобтяжувати педагогічних працівників та здобувачів освіти участю в обовʼязкових конкурсах. Окрім того, на нашу думку, першочерговим є розроблення порядку реагування на випадки булінгу, оскільки ситуації вже трапляються, а керівники закладів не знають чіткого алгоритму дій. Натомість уже зараз вони можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності за приховування випадків булінгу», ‒ наголосила аналітик АМУ.

Отже, МОН має три місяці, щоб спільно з членами робочої групи розробити ці нормативно-правові акти.

Нагадуємо, що Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу» розроблений за участі Асоціації міст України.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)