14 / Грудень, 2018

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич повідомила, що Міністерство освіти планує проводити систематичні моніторингові дослідження, що забезпечуватимуть зворотній зв’язок та спонукатимуть до коригування рішень. Про це вона сказала під час виступу на Форумі «Освітні вимірювання в контексті Нової української школи».

За її словами, Український центр оцінювання якості освіти оприлюднить п'ять звітів за підсумками моніторингового дослідження початкової школи, яке проводилося навесні цього року.

«Оцінювати мають не лише учнів та вчителів, а й успішність освітньої політики. Для цього потрібні систематичні моніторингові дослідження, які слугують зворотнім зв’язком та спонукають до коригування рішень. І ми цю практику започаткували – навесні 2018 року вперше було проведено моніторинг. Його проводили серед випускників початкової школи – четвертокласників. Це логічне рішення, враховуючи, що реформа НУШ порічна і зараз сконцентрована саме на початковій школі. Цьогоріч ми виміряли результати дітей, які навчаються у старій школі. Потім – у 2020, у 2022 та у 2024 роках – ми продовжимо моніторинг для формування розуміння того, як реформа впливає на навчальні досягнення дітей», – зазначила Лілія Гриневич.

Вона пояснила, що за результатами моніторингу передусім буде оприлюднено звіт щодо методології та технології дослідження – 28 грудня. Рівно за місяць УЦОЯО розмістить результати моніторингу з розвитку математичної компетентності, ще за місяць – з читання, у березні – щодо передумов і результатів навчання.

«Останнім – 28 квітня 2019 року – буде оприлюднено звіт на тему «Булінг у початковій школі».  Попередній аналіз моніторингу показав, що можна говорити про кореляцію між результатами навчання та тим, чи зазнає дитина цькування. Якщо це матиме підтвердження, можливо, для цього потрібно буде уточнююче дослідження, такий висновок може стати стимулом для коригування освітньої політики, а головне – вказати напрям, в якому ми маємо рухатися в цьому питанні», – повідомила Міністр.

Нагадуємо, що Асоціація міст України брала участь у підготовці до другого читання проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу» (реєстр. № 8584 від 10.07.2018 року).

Джерело: http://osvita.ua/school/reform/62866/?fbclid=IwAR00DsLgKO6SivKl5KUgpn2CC...

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)