17 / Вересень, 2019

До Асоціації міст України надійшов лист Міністерства освіти і науки України від 02.09.2019 року № 1/11-7920 про підвищення оплати праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року № 822.

У листі йдеться про те, що «Міністерство освіти і науки України поділяє стурбованість міських рад, територіальних громад, сільських та селищних рад щодо неспроможності реалізації положень, без компенсаційних джерел їх покриття. МОН погоджується з тим, що виконання положень дійсно може призвести до певного розбалансування місцевих бюджетів, неповного виконання функцій органами місцевого самоврядування, передбачених законодавством.

З огляду на зазначене, Міністерство освіти і науки України звернулось до Кабінету Міністрів України з пропозицією надати доручення Міністерству фінансів України розглянути можливість передбачити в Державному бюджеті України на 2020 рік компенсаторні виплати для реалізації положень, визначених вищезазначеною постановою.

Асоціація міст України звертає увагу, що в оприлюдненому проєкті Державного бюджету України на 2020 рік кошти на підвищення заробітних плат освітянам в обсязі освітньої субвенції не передбачені.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)