06 / Грудень, 2018

Асоціація міст України з метою покращення фінансової спроможності органів місцевого самоврядування брала активну участь у підготовці проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (№ 9260 від 05.11.2018).
22 листопада Верховна Рада України прийняла ці зміни до Податкового кодексу України, у яких враховано пропозиції та зауваження АМУ, зокрема, щодо механізму оподаткування туристичним збором.
Оновлений підхід передбачає, що починаючи з 2019 року розмір туристичного збору для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення визначатиметься як відсоток від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року.
Для внутрішнього туризму ставка визначається до 0,5 відсотка, а для в’їзного туризму – до 5 відсотків.
Нагадаємо, на 2019 рік  мінімальна заробітна плата встановлена у розмірі 4173 грн.
Розмір ставки збору встановлюється за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади залежно від якості наданих послуг і природно-кліматичних умов адміністративно-територіальної одиниці тощо.
Очікується, що завдяки таким змінам місцеві бюджети отримають у 2019 році орієнтовно більше 120 млн грн надходжень від туристичного збору.
Наступним кроком органів місцевого самоврядування є забезпечення сприятливого середовища для розвитку туристичної привабливості території, що дозволить і надалі збільшувати надходження туристичного збору до місцевих бюджетів.
Аналітичний центр АМУ
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)