09 / Квітень, 2019

В Україні 77,4% закладів загальної середньої освіти (в т. ч. спеціальних) забезпечено безперешкодний доступ для осіб з особливими освітніми потребами, але до першого поверху. Про це  в Управлінні з питань інформаційної політики та комунікацій Міністерства освіти та науки України.

"За офіційними статистичними даними у 2018/2019 навчальному році у 11933 закладах загальної середньої освіти (в т. ч. спеціальних) забезпечено безперешкодний доступ для осіб з особливими освітніми потребами до 1 поверху, що становить 77,4 % від загальної кількості таких закладів в Україні (15421)", - повідомили у Міносвіти.

Також у 9381 закладі загальної середньої освіти (в т. ч. спеціальних) обладнано пандуси та поручні, у 87 - встановлено ліфти або підйомники. Водночас, усього лише у 604 закладах наявні 955 спеціально обладнаних туалетних кімнат.

Нагадаємо, в жовтні минулого року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг", а 1 квітня набули чинності нові Державні будівельні норми щодо інклюзивності приміщень.

Минулого року в Україні було охоплено інклюзивною освітою 15% дітей з особливим освітніми потребами. 

Джерело: УНН

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)