02 / Листопад, 2017
1 листопада 2017 року Комітет з питань правової політики та правосуддя провів  Круглий стіл на тему: «Законодавство про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні: стан виконання». У засіданні взяли участь народні депутати, експерти, представники недержавних організацій. АМУ представляв експерт Центру професійного розвитку та зв’язків з громадськістю В.Кравченко.
Учасники засідання заслухали Інформацію про стан виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» щодо перейменованих (не перейменованих) населених пунктів та районів, районів у містах, скверів, бульварів, вулиць, провулків, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів чи інших об’єктів топоніміки населених пунктів, назви яких містили/містять символіку комуністичного тоталітарного режиму тощо.
Згідно з інформацією Українського інституту національної пам’яті станом на 01.11.16 р. на виконання Закону перейменовано 51493 об’єкти топоніміки населених пунктів України, що містили символіку комуністичного тоталітарного режиму (в тому числі 987 населених пунктів, з них 32 міста), демонтовано 2389 пам’ятників (з них 1320 «ленінів»).
З метою забезпечення ефективності виконання вимог Закону учасники Круглого столу рекомендували органам місцевого самоврядування :
  • провести ревізію не облікованих культурних пам’яток;
  • вжити заходів щодо створення музеїв тоталітаризму на місцях;
  • завершити процес перейменування об’єктів топоніміки (заміна вказівників, табличок тощо);
  • провести інформаційну кампанію для популяризації та роз’яснення нових назв серед населення.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)