12 / Травень, 2020
З метою спрощення процесу залучення інвестиційних та кредитних коштів іноземних фінансових інституцій, Національний банк України здійснив низку кроків, результатом яких стало підписання з Європейським банком реконструкції та розвитку договору, який розширює можливості для нарощення обсягів кредитування українських підприємств в національній валюті.
Процес залучення інвестиційних та кредитних коштів іноземних фінансових інституцій - досить складна процедура, що є тривалою у часі. Як показує досвід залучення таких коштів, проблемним є питання повернення коштів, що залучалися (за умови нестабільності національної валюти), якщо кредити бралися у іноземній валюті. Таким чином, можливості комунальних підприємств скористатися кредитними коштами Європейського банку реконструкції та розвитку, Світового банку, інших міжнародних фінансових установ були суттєво обмежені.
Слід зазначити, що Асоціація міст України неодноразово зверталася до центральних органів виконавчої влади з пропозиціями щодо спрощення механізму залучення іноземних фінансових ресурсів. Адже вирішення цієї проблеми дає можливість покращувати фінансово-економічний стан комунальних підприємств не лише за рахунок коштів місцевих бюджетів. Залучення таких коштів також є проблемним і для підприємств інших форм власності.
 
З детальною інформацією про підписання договору можна ознайомитися за посиланням.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)